Hamdi Ulukaya'ya büyük ödül

Chobanı yoğurt markasının yaratıcısı ve CEO'su Hamdi Ulukaya, Birleşmiş Milletler Vakfı'nın, “Küresel Liderlik” ödülüne layık görüldü

Eklenme Tarihi : 04 Kasım 2015 Çarşamba
hamdi-ulukayaya-buyuk-odul

Birleşmiş Milletler Vakfı ve ABD Birleşmiş Milletler Derneği'nin "Küresel Liderlik" ödülleri sahiplerini buldu. Ödüle layık görülenlerden biri, kurduğu Chobani yoğurt markasını, ABD'nin bir numarası haline getirmeyi başaran Türkiye kökenli işadamı Hamdi Ulukaya oldu. Ulukaya'nın yanı sıra BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Ra'ad Al Hussein, Ebolaya Karşı Afrika Dayanışma Vakfı, Dr. Ahmed Shadeed de yer aldı.

ABD'nin New York kentinde Gotham Hall'da düzenlenen ödül töreninde, kendisini kürsüye davet etmeden önce Hamdi Ulukaya'nın başarılarından söz eden eski Norveç Başbakanı Gro Harlem Brundtland, Ulukaya'nın Suriyeli mültecilere yaptığı yardımları anlattı. Dünyanın II. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük mülteci krizini yaşadığına değinen Brundtland, “Bu duruma duyarsız kalmayan insanlardan biri de Hamdi Ulukaya. Mültecilere yardımcı olabilmek için kurduğu Çadır Vakfı aracılığıyla, servetinin yarısını, başta Suriyeli mülteciler olmak üzere, tüm dünyadaki mülteciler için harcayacağını açıkladı.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive