Euro Gıda’dan önemli satın alma

Türkiye’de gıda sektörünün en önemli firmaları arasında yer alan Euro Gıda, güneşte kurutulmuş domates, yarı kurutulmuş domates ve kurutulmuş sebze-meyve sektörünün lideri Ran Tarımsal’ın çoğunluk hissesini satın aldı

Eklenme Tarihi : 08 Nisan 2016 Cuma
euro-gidadan-onemli-satin-alma

1995 yılında kurulan ve 2007 senesinde üretimine İzmir - Ödemiş’te başlayan Euro Gıda, pazardaki konumunu güçlendirecek önemli bir birleşme ve satın almaya imza attı. Euro Gıda; güneşte kurutulmuş domates, yarı kurutulmuş domates ve kurutulmuş sebze-meyve sektörünün lider üreticisi Ran Tarımsal’dan aldığı çoğunluk hisseyle üretim kapasitesini artırarak yeni pazarlara açılmayı hedefliyor.

Bu işbirliğinin başta gıda sektörü için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Euro Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Önen, “Alanında lider iki markanın güçlerini birleştirmesi sonucunda; güneşte kurutulmuş domates, yarı kurutulmuş domates ve kurutulmuş sebze-meyve üretimine de iddialı bir giriş yapmış olduk. Oluşan bu sinerjiyle yeni pazarlara da odaklanabileceğiz. Öte yandan mevcut pazarlarımızı da yeni faaliyet alanlarımızla zenginleştirerek, tüm dünya sofralarına değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive