Duru Bulgur’dan Arnavutluk çıkarması

Duru Bulgur, bir zamanlar mutfak kültüründe olan ama zamanla unutulan bulguru, Arnavutlara tekrar hatırlatmak için Arnavutluk’ta 11-17 Şubat arasında 1 haftalık tadım aktivitesi düzenledi

Eklenme Tarihi : 24 Şubat 2016 Çarşamba
duru-bulgurdan-arnavutluk-cikarmasi

Arnavutluk’un büyük zincir marketlerinde gerçekleştirilen aktivitede Duru Bulgur, oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Bulgurla yapılan pilavlar, bulgurlu salatalar Arnavutlar tarafından keyifle tüketildi.  Ballı meyveli bulgur salatası özellikle çocuklar tarafından çok sevildi.

“Unutulan Bulguru, tekrar hatırlatacağız”
Bulgur bizim olduğu kadar Arnavutların da kültürü, bu kültürü onlara tekrar hatırlatacağız diyen Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Balkanlara ziyaret amaçlı gittiğimizde oradaki halkla sohbet ediyoruz. Ve onlar, sizler bizleri unuttunuz diyor. Büyük sürgünden sonra, başka kültürlerin de etkisi altına kalarak, Balkan halklarının kültürlerinde bazı değişmeler oluyor. Bir zamanlar mutfaklarında olan bulguru zamanla unutuyorlar. Buradan Balkanlara mesajımız var. Biz sizleri unutmadık, Türkiye’yi size getiriyoruz.  Tıpkı eskiden olduğumuz gibi, yine hepimiz aynı sofrada olacağız.”

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive