Dr. Oetker’den Gevrek Simit & İzmirli Kumru

Dr. Oetker’le, küçük büyük herkesin sevdiği Simit ve Kumru artık evde pratik bir şekilde hazırlanabilecek

Eklenme Tarihi : 28 Mayıs 2014 Çarşamba
dr-oetkerden-gevrek-simit-izmirli-kumru

Günün her saatinde; ister kahvaltıda veya öğlen yemeği yerine; ister ara öğün olarak ya da misafirlere beş çayı için Dr. Oetker Simit & Kumru kolayca hazırlanır, sıcak sıcak, tazecik sunulur. Dr. Oetker Simit & Kumru paketinin içerisinde un karışımı, instant maya, susam karışımı ve karamel sos bulunuyor. Yarım su bardağı süt ve bir su bardağı ılık su ilavesi ile yoğrulan hamur sadece 15 dakika gibi kısa bir süre mayalandırılıyor, sonra da şekillendirilip pişiriliyor. Bir paket ile 8 adet simit veya kumru hazırlanabiliyor.

İzmir’e özgü sevilen ve aranan bir lezzet olan kumru ise şeklinden ötürü bu ismi almış olup arasına dilimlenmiş İzmir tulum peyniri, domates ve yeşilbiber konularak servis ediliyor. Bunun yanı sıra kömür ateşinde pişirilmiş sucuk, salam, kaşar peyniri ve domates gibi diğer malzemelerin eklenmesi ile de tadı damaklardan silinmeyen sandviçler hazırlanabilir.

Dr. Oetker Simit & Kumru ile hazırlanmış olan simit ve kumrular, tuzlu malzemeler ile sunulabileceği gibi bal, tereyağ ve çeşitli reçeller veya fındık ve fıstık ezmeleri ile de sunulabiliyor. Dr. Oetker Simit & Kumru’nun hazırlanış videosuna www.droetker.com.tr adresinden veya ambalajın arka yüzünde yer alan QR kodunu akıllı telefonlara okutarak da ulaşılabiliyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive