Doygun’a yeni pazarlama müdürü

14 Ekim 2014 Salı

Perakende, ev dışı tüketim, ekmek ve unlu mamuller sektörlerinde 18 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip Murat Sertan Sağmanlı, gerek ekmek çeşitleri gerekse ev dışı mutfaklar için ürettiği pastane ürünlerindeki farklılığı ile Türkiye’de yeni bir akımın öncüsü olan Doygun’un yeni Pazarlama Müdürü oldu. Yaklaşık iki yıldır Doygun’da Ticaret Müdürlüğü görevini yürüten Sağmanlı, artık Ticaret ve Pazarlama Müdürü olarak Doygun’un pazarlama yönetimini de gerçekleştirecek

doyguna-yeni-pazarlama-muduru

Kariyer yolculuğuna Doğuş Grubu’nda başlayan Murat Sertan Sağmanlı, Tansaş’ta Mağaza Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Non Food Satınalma ve Pazarlama Müdürü, Macrocenter’da ise Satın alma ve Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Doğuş Grubu’nda geçen 7 yılın ardından ekmek ve unlu mamuller sektörüne geçiş yapan Sağmanlı, 11 yıl boyunca New York’un ünlü pastane zinciri Hot&Crusty’nin Türkiye temsilciliğini yapan Ütopya Unlu Mamulleri’nde Türkiye Satış Müdürlüğü, Ofis Gıda’da Bölge Satış Müdürlüğü ve son olarak Doygun’da Ticaret Müdürlüğü gibi farklı pozisyonlarda bulundu. İki yıla yakın süredir Doygun’un Ticaret Müdürü olan Sağmanlı, şimdi Doygun Ticaret ve Pazarlama Müdürü olarak yola devam ediyor.

Satış ve pazarlama alanında uzman olan Sağmanlı, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Çeşitli eğitim ve seminerlere de katılan Sağmanlı, iyi derecede İngilizce biliyor.