Coca-Cola’nın Afrika pazarı da bir Türk’e emanet

Anadolu Efes bira ve meşrubat operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hüseyin Akın, 1 Mart 2015 itibariyle Coca-Cola Beverages Africa’nın CEO’luk görevini yürütecek

Eklenme Tarihi : 17 Aralık 2014 Çarşamba
coca-colanin-afrika-pazari-da-bir-turke-emanet

SABMiller plc, The Coca-Cola Company, Gutsche Family Investments ortaklığında kurulan Coca-Cola Beverages Africa’ya CEO olarak atanan Hüseyin Akın, Doğu ve Güney Afrika’da hızlı büyümekte olan 12 ülkeyi kapsayan ve Afrika’daki Coca-Cola içecek hacminin yüzde 40’ını oluşturan yeni bir şişeleme operasyonunu yönetecek.

1989 yılından bu yana The Coca-Cola Company ve Coca-Cola İçecek (CCİ) bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Akın, Coca-Cola sisteminde Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü, CCİ Ticari Direktörlüğü gibi farklı görevlerde bulundu. 2006-2010 yılları arasında CCİ Türkiye Bölge Başkanlığı görevini üstlenen Akın, 2010 yılından 2014 yılının Mart ayına kadar               CCİ Uluslararası Operasyonlar Başkanlığı görevini yürüttü. 1 Mart 2014’te İçecek Grubu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi’nden mezun olan Akın, Chicago Üniversitesi’nden Pazarlama, Finans ve Uluslararası Ticaret dallarında MBA derecesine sahip.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive