Beyaz et 5 milyar doları aştı

24 Nisan 2015 Cuma

Türkiye’de son dönemde büyük yatırımlar yapan beyaz et sektörü son 14 yılda yaklaşık 10 kat büyüyerek cirosunu 5 milyar doların üzerine çıkardı

beyaz-et-5-milyar-dolari-asti

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi Antalya’da konuşan BESD-BİR Başkanı Dr. Sait Koca 600 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan sektörün son 14 yılda yaklaşık 10 kat büyüdüğünü belirterek, cironun 5 milyar doları aştığını bildirdi. Koca, mevzuat kaynaklı sorunların çözülmesi halinde sektörün daha rahat büyüyeceğini ifade ederken, tavuk etine yönelik uzman olmayan kişilerin yaptığı yorumlardan yakındı. Koca bununla mücadele etmek için sosyal medya alanında da yeni bir platform oluşturduklarını kaydetti.

Bilgi kirliliğine sosyal medya önlemi
Koca, “Beyaz et sektörü bu başarıyı Avrupa’dan ileri koşullarda üretim yapan entegre firmalar sayesinde yakaladı. Güçlü yapıdaki firmalarımız sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından izliyor ve gıda güvenliği ilkelerine uygun hareket ederek üretim yapıyor.” dedi. Uluslararası alanda yaşanan gerginlikler ve pek çok ülkedeki büyümenin durmasına rağmen kanatlı et sektörünün yüzde 8,8 büyüdüğüne dikkat çeken Koca, ihracat performansında da artış yaşandığını söyledi.


Fotogaleri Bulunamadı!

Bayan Giyim Siteleri Eylül ayı AVM Ciro Endeksi açıklandı Domino’s’un dijital satış rakamı 5,6 milyar TL