Altıparmak’tan dünya gıda sektöründe bir ilk

Türkiye bal sektöründe öncü rol üstlenen Altıparmak Gıda, Balparmak markası ile dünya gıda sektöründe bir ilki daha hayata geçiriyor. Altıparmak Gıda, Balparmakizi Uygulaması adını verdiği Priospot sistemine geçerek, ürünlerinin kalite takip sistemini bir üst noktaya taşıyor

Eklenme Tarihi : 14 Eylül 2015 Pazartesi
altiparmaktan-dunya-gida-sektorunde-bir-ilk

Dünyanın en büyük dört bal paketleyici firmasından biri olan ve ulusal bal sektörünün gelişimine öncülük eden Altıparmak Gıda, dünya gıda sektöründe bir ilke daha imza atarak, Balparmak ürünlerinde Priospot kalite takip sistemini hayata geçiriyor. Yeni takip sistemi ile tüketiciler, mobil cihazları üzerinden ürünlerini doğrulatabiliyor ve ürünlerin özet analiz raporuna ulaşabiliyor. Ayrıca Priospot, kolay doğrulama sistemi sayesinde dağıtım kanallarında şeffaflık, yüzde 100 güvenilir ürün izlenebilirliği sunuyor.

Her bir ürünü ambalaj etiketine entegre edebilen ve ambalajları tekil olarak güvence altına alan Priospot, dünyada bir gıda markası tarafından ilk kez kullanılıyor. Etiket üzerindeki bilgilendirme sayesinde, tüketiciler mobil cihazları ile Priospot etiketinde bulunan QR kodu okutuyor. QR kod tarafından ara yüze ulaşan tüketiciler, etiket üzerindeki kimlik numarası ile ürünü doğrulatabiliyor ve ürünlerin özet analiz raporuna ulaşabiliyor. Tüketiciler aynı zamanda arayüz üzerinden Balparmak’ın kampanyaları ve diğer ürünleri hakkında bilgilere ulaşabiliyor.

Markanın kalite takip sistemiyle ilgili açıklama yapan Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak: “Altıparmak Gıda olarak mevcut kalite takip sistemimizi artık Priospot teknolojisiyle bir üst noktaya taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Bünyemizdeki Balparmak Bal Bilim Merkezi'nde yaptığımız detaylı analizlerle tesisimize ulaşan tüm balları kalitesi, orijini, saflığı ve doğallığından emin olduktan sonra ambalajlayıp tüketicilerimize sunuyoruz. Priospot ile daha da güçlenen kalite takip sistemimizle de bu hassasiyetimizi tüketicilerimizin mutfağına kadar ki tüm sürece taşıyoruz.” dedi.

Priospot sistemi, öncelikle Balparmak Klasik, Balparmak Özel Seçim, Balparmak Yöresel Ballar, Balparmak Monoflora ve Balparmak Apitera serilerinde kullanılacak.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive