Gıda perakendecileri yeni dönem başkanını belirledi

01 Şubat 2017 Çarşamba

Dün (31 Ocak) gerçekleşen Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Olağan Genel Kurulu sonucunda Mustafa Songör Yönetim Kurulu Başkanı oldu

gida-perakendecileri-yeni-donem-baskanini-belirledi

Modern gıda perakende sektörünün güçlü temsilcisi Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD) Olağan Genel Kurulu dün dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, derneğin geçmiş dönem faaliyetleri ve mali durumu hakkında bilgiler üyelerle paylaşıldı.

 

Yönetim ve Denetim Kurulu’nun belirlendiği toplantı sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı yapıldı. GPD’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Uyum Makro Genel Müdürü Mustafa Songör oldu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort’un seçildiği GPD’nin Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu şöyle oluştu:

 

Yönetim Kurulu Başkanı: Mustafa Songör, Uyum Makro

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Galip Aykaç, BİM

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Özgür Tort, Migros

 

Yönetim Kurulu Üyeleri:


Aslan Saranga, Dominos

Birol Altınkılıç, Kahve Dünyası

Burhan Sevahil, Onur

Gökçin Aras, Üçge

Günhan Pikdöken, Turkent YUM

Hakan Ergin, CarrefourSA

Haluk Alpay, Obase

İlhan Erkan, TAB

İsa Albayrak, Hakmar

Kaan Ünver, Metro

Merter Özay, Özay Hukuk

Murad Yavuz Gök, Adese

Murat Gün, Shaya Starbucks

Murat Keklik, Detay

Nil Timur, TescoKipa

Oğuz Uçanlar, McDonalds

Tuba Yapıncak, Tchibo

Uğur Demirel, ŞOK


 

Denetim Kurulu Üyeleri:


Adnan Akan, PwC

Mehmet Emin Yıldız, E Plus

Onur Aytekin, IFCO

Osman Şentürk, Arsis

Şafak Aktekin, Chep

Yankı Yalçın, Nielsen


 

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Mustafa Songör’e devreden Nihat Özdemir: “İki dönem boyunca Yönetim Kurulumuzun ve üyelerimizin görüş birliği ile sürdürdüğümüz özverili çalışmalarla, sektörümüzün ihtiyaçlarına çözümler geliştirmeye çalıştık. Çalışmalarımızda sektörün ortak görüşüne göre hareket etmemiz, başarıya ulaşmamızda önemli rol oynadı ve derneğimizi itibarlı bir konuma getirdi. Yeni dönemde de bu başarılı çalışmaların, yine üyelerimizin değerli katkılarıyla aynı hızda devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

 

Mustafa Songör, Yönetim Kurulu’nun devraldığı projeleri, yenilerini de ekleyerek aynı başarıyla sürdüreceklerine değinerek: “Üyelerimizin ciro büyüklüğü, istihdama ve ekonomiye olan katkılarıyla sektörün en önemli temsilcisi konumundaki GPD’nin temsil gücünün artırılması yönünde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Mevzuat çalışmalarımız, Ortak Gelişim Kongremiz, eğitim ve istihdam projelerimiz, sektörün gelişiminin önünü açarken, iletişim kanallarımızın da güçlenmesini sağlayacak.” dedi.

 

GPD’nin 2017 yılı için planlanan faaliyetlerinin de görüşüldüğü toplantıda; Ortak Gelişim Kongresi’nin dördüncüsünün Ekim ayı ilk haftası içinde yapılacağı duyuruldu. Ayrıca GPD Gelişim Dergisi ve GPD Üye Kataloğu yayınları hakkında da bilgi verildi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri