P&G’nin oryantasyon günleri başladı

26 Kasım 2015 Perşembe

P&G’nin en büyük işe alım etkinliği Oryantasyon Günleri ve #banabak hareketi, üniversite kampüslerinde öğrencilerle buluşuyor

pgnin-oryantasyon-gunleri-basladi

Hızlı tüketim sektörünün önde gelen şirketlerinden P&G, öğrencilerin işe alım konusundaki sorularına yanıt verebilmek adına her sene düzenlediği “Oryantasyon Günleri”ni ve gençlere yönelik başlattığı #banabak hareketini üniversitelerde aynı anda öğrencilerle buluşturuyor. P&G, Oryantasyon Günleri kapsamında bir yandan öğrencilerin işe alım konusundaki sorularını yanıtlarken, diğer yandan #banabak hareketi çerçevesinde üniversitelerde marka deneyim alanı olan bakım stantları açarak gençlerin günlük kişisel bakımına dikkat çekip destek oluyor.


P&G’nin gençlere yönelik iki önemli projesi Oryantasyon Günleri ve #banabak gençlik hareketi üniversite öğrencileriyle aynı anda buluşuyor. P&G‘nin en büyük işe alım etkinliği olan Oryantasyon Günleri ile BNBK #banabak etkinliğini kapsamında 19 Kasım Perşembe günü Ankara Mariott Hotel’de, 24 Kasım’da Koç Üniversitesi’nde ve bugün (26 Kasım) Boğaziçi Üniversitesi’nde etkinlikler düzenlenecek. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu da Koç ve Boğaziçi Üniversiteleri’ndeki işe alım etkinliğine katılacak.


P&G çalışanları öğrencilerin tüm sorularını doğrudan duyuyor
P&G’nin gençlerin aklındaki sorulara yanıt vermeyi amaçlayan ‘Oryantasyon Günleri’ etkinliği, okulların öğrenci sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, her kampüste ortalama 500+ öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. P&G’den farklı seviye ve departmandan çok sayıda çalışan aktivitelere katılarak öğrencilerin tüm sorularını yüz yüze dinleyip yanıtlıyor. P&G bu etkinlik ile iş ve staj ilanlarının açık olduğunu üniversitelerde duyurmuş olduğundan etkinliği ziyaret eden üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu P&G’ye iş başvurusunda bulunabiliyor. Öğrenciler, ayrıca “Enjoy” alanında bir çok markanın düzenlediği aktiviteler ile eğlenceli vakit geçirebiliyor.


Öğrenciler kurulan stantlarda eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulacak
P&G Türkiye, Orkid, Head&Shoulders, Pantene, Gillette, İpana, Max Factor ve Braun gibi kişisel bakım markalarıyla geçtiğimiz yıl yeni nesil bir hareket başlattı.  #banabak hareketi adı verilen bu çalışmada; gençlere, aslında sadece genç oldukları için bile güzel oldukları, kişisel bakımlarına özen göstererek, daha fazla çabaya ihtiyaç duymadan da iyi görünebilecekleri, özgüvenli bir duruşun tüm kapıları açabileceği hatırlatılıyor.


Kampüslerde etkinlik ile ilgili kurulan alanda, etkinlik markalarından Head&Shoulders bilgisayarlı saç testi kliniği ile öğrencilere kepek testi yaparken, Orkid “KızGibi” kampanyasına paralel olarak kızlara boks oyunu ile aslında ne kadar güçlü olduklarını gösteriyor.  Gillette sanal futbol oyunu ile öğrencilere keyifli anlar yaşatıyor ve Braun ve Max Factor markaları da stantları ile kız öğrencilere hızlı ve pratik saç ve makyaj önerileri sunuyor. Aynı zamanda #banabak ürün kitleri ile öğrencilere katılımcı markaların ürünlerinin deneme boyları da dağıtılıyor. PG iş ve staj başvuruları için son başvuru tarihi 7 Aralık. Başvuru için pg.com.tr adresinden kariyer sayfasından başvurular yapılabilir. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor