Arçelik’in kurumsal iletişim direktörü değişti

Ev teknolojilerinin öncü şirketi Arçelik AŞ’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Nisan ayı itibariyle Zeynep Özbil atandı. Zeynep Özbil, 130’dan fazla ülkede 10 markasıyla faaliyet gösteren Arçelik AŞ’nin iletişim ve kurumsal itibar yönetimi faaliyetlerini yönetecek

Eklenme Tarihi : 17 Mayıs 2016 Salı
arcelikin-kurumsal-iletisim-direktoru-degisti

Arçelik AŞ’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Zeynep Özbil atandı. Özbil Nisan ayı itibariyle görevine başladı. Profesyonel kariyerine İstanbul Sanayi Odası Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Departmanı’nda Sosyal Politika Uzmanı olarak başlayan Zeynep Özbil, 2001-2002 yılları arasında UNICEF New York Genel Merkezi’ne bağlı olarak toplumsal kalkınma, paydaş ilişkileri yönetimi ve akran iletişimi alanlarında Kalkınma Danışmanı olarak görev aldı.


Dünya Bankası’nın Washington’daki Genel Merkezi’nde 2002-2008 yılları arasında Sosyal Kalkınma Uzmanı olarak çeşitli görevlerde bulunan Zeynep Özbil, uluslararası kariyerinde aralarında Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek ve Kosova’nın da bulunduğu 25’ten fazla ülkede araştırmalar yaptı, kalkınma projeleri yönetti.  Türkiye’ye 2008 yılında döndükten sonra ortak olarak Bersay İletişim Grubu’na katılan Zeynep Özbil, 2010 yılında atandığı Turkcell Kurumsal Vatandaşlık Direktörü görevini 5 yıl boyunca yürüttü. Özbil, bu görevinde kurumsal itibar yönetimi kapsamında, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, paydaş ilişkilerini ve sponsorlukları yönetti.


Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Zeynep Özbil, 1999 yılında Brüksel Üniversitesi Avrupa Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Özbil daha sonra ABD’nin Cornell Üniversitesi’nde kamu işletmesi ve uluslararası ekonomik kalkınma alanında yüksek lisans yaptı.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive