Alman devi Türkiye’de büyüyecek

Yapışkanlı bant teknolojisinin liderlerinden Alman tesa, Türkiye’yi Doğu Avrupa Bölgesi içerisinde önemli büyüme ülkelerinden biri olarak seçti. Türkiye’deki 20’nci yılını kutlamaya hazırlanan dev marka, Türk Cumhuriyetleri’ne ihracatı da Türkiye’den yapmak için çalışmalarına başladı

Eklenme Tarihi : 07 Nisan 2014 Pazartesi
alman-devi-turkiyede-buyuyecek

Yapışkanlı bant teknolojisi pazarının lider kuruluşlarından tesa, Türkiye’yi büyümeye yönelik stratejik ülkelerden biri olarak konumlandırma kararı aldı. Bu yıl Türkiye’deki 20’nci yaşını kutlamaya hazırlanan Alman devi güçlenen ekonomisi, genç nüfus potansiyeli ve coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’yi büyüme planları yaptığı stratejik ülkeler arasına alırken Türk Cumhuriyetleri’ne de ihracatı ülkemiz üzerinden gerçekleştirecek.

125 yıllık geçmişe sahip tesa’nın 1 milyar euro’yu aşan dünya cirosu, 3 bin 800 çalışanı, dünya genelindeki 8 farklı üretim ve araştırma-geliştirme merkeziyle global bir dev olduğunu söyleyen tesa Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mete Konuralp, “Türkiye de bu dev grubun gözde ülkeleri arasına girmeyi başardı. Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri ve Orta Doğu pazarlarına yakınlığımız, iş modellerimiz, yönetim anlayışımız, ekibimizin kalitesi ve satış performansımız konumumuzu güçlendirdi” dedi.

Bölgenin gözdesi Türkiye
1994 yılında kurulan tesa Bant Türkiye’nin 20 yıllık süreçte gösterdiği performansın Almanya merkez tarafından takdirle karşılandığını ve yeni yatırım planlarının da yakında devreye alınacağını açıklayan Konuralp, 5 yıllık stratejik planlar çerçevesinde Türkiye’nin konumunun da güçlendiğini ifade etti.
tesa’nın cirosunun yüzde 70’ten fazlasının Almanya dışı pazarlarda gerçekleştiğini ve son 10 yıldır Türkiye’nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa Bölgesi’nin markanın özel odak noktalarından biri haline geldiğini vurgulayan Konuralp şöyle devam etti: “Hem endüstriyel hem de perakende alanında özellikle son yıllarda elde edilen başarılar Türkiye pazarına olan inancı daha da artırdı. İstanbul merkezli yürüttüğümüz faaliyetlerimizi açacağımız İzmir ve Ankara’daki irtibat ofislerimiz kanalıyla geliştirip, yeni istihdam yaratacağız.”

7 binden fazla ürün seçeneği
Otomotivden elektroniğe, kırtasiyeden beyaz eşya ve inşaata kadar pek çok farklı sektörde 7 binden fazla ürün seçeneğine sahip tesa’nın hayatı kolaylaştıran ve pratik çözümler sunduğunu hatırlatan Konuralp, akıllı telefon ekranlarının montajından, otomobillerdeki kabloların izolasyonuna, sıcaklık ve yüksek yapışma gibi gereksinimleri olan ve birden fazla malzemenin birleştirilmesinin gerektiği durumlarda,  farklı teknik özellik ihtiyaçlarının olduğu alanlarda, tesa bant çözümlerinin pazarda kullanıcıların önemli bir tedarikçisi de olduğunu sözlerine ekledi. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive