Acteeum Group, Teknosa'yla anlaştı

10 Mart 2009 Salı

Acteeum Group Türkiye'de geliştirmekte olduğu AVM projelerinin 5'inde, toplam 8 bin 615 metrekarelik elektronik marketler zinciri alanı için Teknosa'yla sözleşme imzaladı

acteeum-group-teknosayla-anlasti

Acteeum Group geliştirmekte olduğu projelerinin 5'inde; Ancora Istanbul, Ancora Samsun, Ancora Kahramanmaraş, Ancora Şanlıurfa ve Ancora Tokat için bir Sabancı Holding AŞ kuruluşu olan, elektronik marketler zinciri Teknosa'yla anlaştı.

İşbirliği kapsamında toplamda 8 bin 615 metrekarelik alan için imzalanan sözleşmeyle, Teknosa'nın kalıcı büyüme stratejisinin ve Ancora projelerinin başarısının altı çizilmiş oldu. Projelerin 2010-2012 yılları arasındaki dönemlerde açılması planlanıyor. Toplamda 8 bin 615 metrekarelik alanı kapsayan sözleşmede, Teknosa hırslı büyüme stratejisine devam ederek Ancora projeleri sayesinde birçok Anadolu şehrine elektronik market kavramını getirecek.

- Ancora Istanbul, 105 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla Anadolu Yakası'nın en büyük alışveriş merkezi olacak. Göztepe E-5 otoyoluna cephesi olacak olan projede Teknosa, bin 605 metrekarelik satış alanı için sözleşme imzaladı. 

- Ancora Samsun 63 bin metrekarelik alışveriş merkezi projesinde Teknosa 2 bin 620 metrekarelik mağazasıyla yer alacak.

- Şehrin en büyük alışveriş merkezi projesi olan Ancora Kahramanmaraş, 58 bin metrekarelik kiralanabilir alanı içinde bin 540 metrekarelik Teknosa elektronik marketi de barındıracak.

- Ancora Şanlıurfa, 60 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla şehrin en büyük ve modern alışveriş merkezi projesinde Teknosa bin 565 metrekarelik mağazasıyla hizmet verecek.

- Ancora Tokat, 25 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla, şehrin ilk ve tek alışveriş merkezi projesinde de yer alacak olan Teknosa bin 285 metrekarelik alan için sözleşme imzaladı.