File yeni yılda mağaza sayısını ikiye katlamayı hedefliyor

09 Şubat 2017 Perşembe

BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO'su Haluk Dortluoğlu, yatırım hedeflerine yönelik bilgi aktardı

file-yeni-yilda-magaza-sayisini-ikiye-katlamayi-hedefliyor

BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO'su Haluk Dortluoğlu, yatırım ve gelecek planlarıyla ilgili olarak Ekonomist Dergisi’ne konuştu. Dortluoğlu, 2017 yılı içinde File'nin 21 olan mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtti ve şöyle dedi: “2016 yılında 12 File mağazası açtık. Yılsonu itibarı ile 21 mağazamız var. Bu yıl mevcut File mağaza sayımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.”

 

Dortluoğlu ayrıca, “Finansal riskler alanında iyi bir yönetim gerçekleştiren BİM'in finansal borcu ve döviz açık pozisyonu bulunmuyor. Bu nedenle biz yaşanan kısa vadeli dalgalanmalardan en az düzeyde etkileniyoruz.” diye konuştu.

 

BİM, 2016 yılında borsada 300 milyon TL'lik geri alım programı açıklamıştı. Bu yaklaşık yüzde 3'lük paya karşılık geliyor. Bugüne kadar 61 milyon TL'nin üzerinde geri alım gerçekleştirdiklerini söyleyen Haluk Dortluoğlu, alımlara devam edeceklerini belirtiyor. Dortluoğlu: “Türkiye ekonomisi, zaman zaman dalgalanmalar yaşasa da orta ve uzun vadede önemli bir potansiyel barındırıyor. Güçlü iç tüketim ekonominin temel dinamiği olmaya devam edecek.” dedi. Dortluoğlu, bu dinamikten en fazla fayda sağlayan sektörlerden birinin de perakende olduğunu söylüyor. Perakende tüketimde mevcut olan geleneksel pazarın yavaş da olsa modern kanallara doğru değişim gösterdiğini anlatan Dortluoğlu, Türkiye perakende sektörünün lideri olarak BİM'in bu değişime öncü olmaya devam ettiğini hatırlatıyor.

 

Haluk Dortluoğlu'ndan 4 kritik mesaj

-Gündemimizde satın alma planı yok ama tekliflere tamamen kapalı değiliz.

-Yurtdışında bazı pazarlarla ilgili araştırmalarımız var. Henüz olgunlaşmış bir karar olmadığı için belli bir ülkeyi belirtmemeyi tercih ediyorum.

-2016'da 2 bin 500 yeni istihdam oluşturduk ve Türkiye'de personel sayımız 32 bine ulaştı.

-Bu yıl da benzer sayıda yeni istihdam oluşturmayı planlıyoruz.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri