Eti’ye Altın Pusula ödülü

27 Haziran 2012 Çarşamba

Eti, TÜHİD tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleşen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde “50’nci Yıl Sürpriz Mutluluk Etkinlikleri” ile Etkinlik Yönetimi dalında ödüle layık görüldü

etiye-altin-pusula-odulu

Yapılan tüketici araştırmaları neticesinde “Eti ürünlerinin hayata küçük mutluluklar kattığı” sonucundan hareketle yıllardır mutluluk kavramını sahiplenen ve “Mutluluk İki Parmağının Arasında” mottosuyla yürüyen Eti, geçtiğimiz yıl kuruluş yıldönümü dolayısıyla yurdun dört bir yanında “50’nci Yıl Sürpriz Mutluluk” organizasyonları gerçekleştirdi.
 
Eti, 50’nci yıl pazarlama faaliyetleri ile toplumun her kesimini kucaklayan, daha önce Türkiye’de benzeri yapılmamış, farklı ve sürprizler içeren halka açık etkinlikler eşliğinde geniş kitlelere ulaşmayı hedefledi. Dün akşam (26 Haziran) Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı’nda gerçekleşen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri töreninde, ödülü marka adına Eti Pazarlama Hizmetleri Müdürü Merve Erdebil aldı. 

Merve Erdebil, 50’nci yıl kutlama etkinliklerinin başarısı hakkında şunları söyledi: “50’nci kuruluş yıldönümümüzü, şirketimizin büyüklüğünü, başarılarını anlatan klasik bir kutlama kampanyası yerine, Türkiye’nin farklı illerinde daha önce hiç yaşanmamış sürprizler planlayarak, tüketicilerimizin hayatlarına küçük mutluluk katarak kutlamayı tercih ettik. Uzun bir hazırlık döneminden sonra tüketicilerimizin gündelik hayatlarında hiç beklemedikleri bir anda ve şekilde sürpriz etkinlikler belirlendi. Bu etkinlikleri deneyimleyen kişilerin gerçek mutlulukları TV filmi, sosyal medya, açık hava ve sinema gibi mecralarda paylaşılarak tüm Türkiye’ye yaşatıldı. Şimdi bizler bu çabamızın Altın Pusula ile taçlandırılmasının mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz.” 

Eti 50’nci yıl kutlamalarında neler yapmıştı?
Eti’nin yaklaşık altı ay öncesinden hazırlıkları başlayan projelerinin ilki Mersin’de gerçekleştirildi. Eti, bulunduğu coğrafya nedeniyle merkezinde 30 yıldır hiç kar yağmayan Mersin’e kar yağdırdı. Etkinlik için Avrupa’dan, yoğunluk ayarları ve çalışma şiddeti ayarlanabilen jet motorlu kar makineleri getirildi. Damperli tırlarla şehir merkezine transfer edilen kar makineleri ile toplamda 120 ton kar kullanıldı. Bir gün öncesinden başlayan hazırlıklarla etkinlikte, 600 metrekarelik bir alan yerden 50 santimetre yüksekliğinde doğal karla kaplandı.

Markanın ikinci sürpriz etkinliği Türk pop müziğinin duayenlerinden Mazhar Alanson ile gerçekleştirildi. Usta sanatçı bir sokak şarkıcısı kılığına girerek, Beyoğlu Tünel Meydanı’nda beklenmedik bir şekilde sevenlerinin karşısına çıktı ve sürpriz bir sokak konseri verdi.

Eti, “Sürpriz Mutluluk” etkinliği kapsamındaki bir diğer heyecanı ise Rize Çamlıkköy’de yaşattı. Hayatlarında daha önce hiç sinemaya gitmemiş Rize Çamlıkköy sakinleri, köye özel olarak kurulan açık hava sinemasında üç boyutlu (3D), “Rio” filmi ile sinema keyfi yaşadı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri