Mado Vakona’dan 2,5 milyon avroluk yeni yatırım

Et ve gıda işleme endüstrisinin yanından tanıdığı Alman Mado –Vakona, yeni üretim tesisi için temel attı

Eklenme Tarihi : 24 Temmuz 2015 Cuma
mado-vakonadan-25-milyon-avroluk-yeni-yatirim

Yaklaşık 2,5 milyon avroya mal olacak yeni tesiste; döner hazneli kesiciler, kıyma makineleri, şerit testereler, bileyiciler ve et porsiyonlama sistemleri üretilecek. Tesisin 2016 Haziran ayında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Dornhan’da  gerçekleşen temel atma töreninde Mado –Vakona firmasının sahibi Höning ailesi adına  söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Ludger Höning, gıda işleme sektörünün artan makine talebini karşılamak amacıyla yeni yatırım kararı aldıklarını belirterek, yatırımın geleceğe atılmış bir adım olduğunu vurguladı.

Konuşmasında aslen kasap olduğunu belirten Ludger Höning, yaklaşık 50 yıl boyunca işini çok severek ve keyifle yaptığını özellikle “et”i çok iyi tanıdığını bu bilgi ve birikimle müşterilerinin beklentilerini çok iyi bildiğini, gıda işleme konusunda uzman olduklarını vurguladı. Alman üretim kalitesi ve gıda işleme konusundaki uzmanlıklarıyla tüm dünyada tanınan bir marka haline gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

(Soldan sağa): Bernd Heinzelmann, MADO yöneticilerinden Christian, Sebastian ve Ludger Höning ailesiyle birlikte, Markus Huber (Dornhan Belediye Başkanı), Inge Müller

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive