“Kuyruk Avcısı” Eurasia Shop Design Fuarı'nda yoğun ilgi gördü

CNR EXPO İstanbul’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen Eurasia Shop Design Fuarı kapsamında perakende ve mağazacılık sektöründe en son teknolojiler sergilendi. Üçge Elektonik’in süpermarket, hipermarket gibi yüksek yoğunluğa sahip satış noktalarında yaşanan kasa önü kuyruklarını sonlandıran “kuyruk avcısı” cihazı yoğun ilgi gördü

Eklenme Tarihi : 01 Nisan 2013 Pazartesi
kuyruk-avcisi-eurasia-shop-design-fuarinda-yogun-ilgi-gordu

28 – 31 Mart günleri arasında, 20 bin metrekarelik bir alanda, yerli ve yabancı 250'nin üzerinde markanın katılımıyla gerçekleştirilen Eurasia Shop Design Mağaza, Market Donanımları ve Teknolojileri Fuarı’nda perakende tasarımı, mağaza, market donanımlarında en son teknolojiler sergilendi. Alışverişte müşteri memnuniyetini ve ticareti artırmaya yönelik tasarlanan yeni teknolojiler fuarda ilgiyle karşılandı.

Perakende sektörüne yönelik yeni çözümler sunan cihazlarla ilgili bilgi veren Üçge Elektonik Otomasyon Bölümü Satış Yönetmeni Yasin Ece, mağaza market donanımlarında önemli bir gelişme kaydettiklerini belirterek, “Süpermarketler, hipermarketler, hazır giyim mağazaları, yapı market gibi yüksek yoğunluğa sahip satış noktalarında yaşanan kasa önü kuyrukları, ‘kuyruk avcısı’ çözümüyle sona erecek” diye konuştu.

Kuyruk avcısı nasıl çalışıyor?
Yasin Ece, Migros, Namlı, Mopaş gibi sektörün ünlü süpermarketleri tarafından kullanılan cihazla ilgili şu bilgileri verdi: “Kuyruk avcısı ile müşteriler kasada sıralarını beklerken aldıkları tüm ürünleri hafızaya alıp, sıra kendilerine geldiğinde hiç beklemeden sadece ödeme yaparak kasadan geçmelerine yardımcı oluyor. Ürünlerin barkot okuyucudan tekrar geçmesi de gerekmiyor. Bu sistem teslimat süresini yüzde 50 oranında azalarak, kuyrukları ortadan kaldırıyor. Ayrıca market kasalarının ciroları da yüzde 20 oranında artıyor.”

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive