“Ege’de Umut Harekatı” Sergisi Agora AVM’de sergilendi

23 Şubat 2016 Salı

2003 yılından itibaren sektöre getirdiği yenilikler, ilkler ve özel projelerle adından sıkça söz ettirmeye devam eden Agora Alışveriş Merkezi, 20-21 Şubat günlerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan “Ege’de Umut Harekatı” sergisine ev sahipliği yaptı

egede-umut-harekati-sergisi-agora-avmde-sergilendi

20-21 Şubat günlerinde Agora Alışveriş Merkezi B Blok aktivite alanında düzenlenen sergiye Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan birçok isim katılırken, gelen ziyaretçilerde yoğun ilgi gösterdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ile muhabir Ümit Bektaş’ın gerçek operasyonlardan elde edilen 50 fotoğrafının yer aldığı sergide, göçmenlerin yaşadığı sıkıntılar ve düzensiz göç temalı fotoğraflar gözler önüne serildi.


Sahil Güvenlik Ege Denizi Bölge Komutanlığı 1936 yılında İzmir Gümrük Muhafaza Komutanlığı ismiyle faaliyetlerine başlamıştır. 1975 yılı itibarı ile Ege Jandarma Deniz Bölge Komutanlığı, sahil güvenlik kapsamında kendisine tevdi edilen görevleri, emrindeki 15 adet Jandarma Botu ile icra etmiştir. 2692 sayılı Kanun ile Sahil Güvenlik Komutanlığının kurulmasından sonra, Sahil Güvenlik Komutanlığının 14 Eylül 1982 tarihli emri ile Ege Jandarma Deniz Bölge Komutanlığı ismi “Sahil Güvenlik Ege Denizi Komutanlığı” olarak değiştirilmiştir. Komutanlık, Kuzey’de Baba Burnu'ndan, Güney’de Yassı Burun'a kadar uzanan 2 bin 969 kilometre uzunluğundaki kıyılarımız ile 14 bin 14 kilometre karasularımız ile koy ve körfezlerimizde sahil güvenlik görevlerini yerine getirmektedir. 1993 yılında adı “Sahil Güvenlik Ege Deniz Komutanlığı” olarak değiştirilmiştir.


Sahil Güvenlik Komutanlığınca Ege’ de Umut Harekâtı kapsamında 1 Ocak – 24 Aralık 2015 tarihleri arasında 2 bin 397 arama kurtarma operasyonu icra edilmiş, bu operasyonlar neticesinde 90 bin 198 göçmen kurtarılmış ve 181 göçmen kaçakçısı ile yakalanarak ilgili birimlere teslim edilmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde 2015 yılında kurtarılan düzensiz göçmen sayısında geçen yıla oranla artış görülmüştür. Göçmenlerin yaklaşık yüzde 96’sı Ege’ de kurtarılmıştır.


Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, düzensiz göç hareketlerini ve Sahil Güvenlik Ege Deniz Komutanlığı’nın özverili çalışmalarını anlatan, Agora Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı “Ege’de Umut Harekatı” sergisinin ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördüğünü belirtti. Suriye’de yaşanan İnsanlık dramının dünyanın hiçbir noktasında yaşanmamasını dileyen Noyan; başta ülkemizde ve tüm dünyada barış ve sevginin daim olması temennisinde bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri