Efsane marka artık Eti’nin

15 Ekim 2014 Çarşamba

Eti, Türk tüketicisinin gönlünde taht kurmuş nostaljik ve efsane lezzet Alaska Frigo markasını bünyesine kattı

efsane-marka-artik-etinin

Türkiye’nin en büyük gıda markaları arasında yer alan Eti, nostaljik efsane lezzet Alaska Frigo’yu satın aldı. Eti’nin toplam 13 milyon TL toplam yatırımı kapsamında; Alaska Gıda’ya ait başta Alaska Frigo markası olmak üzere şirketin tüm markalarının yanı sıra satış ve dağıtım altyapı yatırımları da yer alıyor.

60 yılı aşkın süredir Türk tüketicilerinin en sevdiği lezzetler arasında yer alan Alaska Frigo, Eti’nin Türkiye genelindeki yaygın dağıtım ağı ve yarım asrı aşan tecrübesi ile tekrar eski efsanevi günlerine dönüş yapacak.

Türkiye’nin en sevilen markalarından olan ve sinemalarda “10 dakika ara”ların vazgeçilmezi “Alaska Frigo”yu satın aldıkları için mutlu olduklarını belirten Eti Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, “Bu yeni yatırımımız ile Eti olarak faaliyet gösterdiğimiz alanı genişletiyoruz. Eti’ye yakışacak bir marka olan Alaska Frigo ile çikolata kaplamalı soğuk atıştırmalık alanına adım atıyoruz. Eti olarak, sektöre kazandırdığı ilklerle anılan, kaliteli ve inovatif bir yaklaşımla lezzetli ürünler üretmeyi ilke edinen bir şirketiz. Alaska Frigo da, bir sinema klasiği olarak bilinen, lezzeti ile efsane haline gelen ve bu özellikleriyle Türkiye’nin geçmişinde yer edinen bir marka. Bu anlamda satın almanın bizler için ekonomik değeri olduğu kadar, manevi değeri de bulunuyor.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri