Dünyanın en değerli perakende markaları açıklandı

15 Mart 2017 Çarşamba

Değerlendirme ve strateji danışmanlığı firması İngiliz Brand Finance, marka değeri araştırmasını yayınladı. Brand Finance’ın araştırmasına göre dünyanın en değerli markası, bir başka deyişle dünyanın değeri en yüksek markası Amazon

dunyanin-en-degerli-perakende-markalari-aciklandi

Değerlendirme ve strateji danışmanlığı şirketi İngiliz Brand Finance’ın yaptığı ve yayınladığı marka değer araştırmasına göre Amazon dünyanın en değerli markası, bir başka deyişle değeri en yüksek markası olarak birinci sırada yer alıyor. Amazon’un marka değeri 106 milyar 400 milyon dolar. Bu rakam sıralamada 2’nci yer alan Walmart’ın neredeyse 2 katı. Brand Finance’ın araştırmasına ikinci sıradan giren Walmart’ın marka değeri ise 62 milyar 200 milyon dolar.

 

Amazon bu değeriyle bütün endüstriler içinde de Google (109 milyar 500 milyon dolar) ve Apple’ın (107 milyar 100 milyon dolar) ardından da 3’üncü sırada yer alıyor.


Brand Finance’ın sıralamasında Alibaba 34 milyar 900 milyon dolarla 3’üncü, The Home Depot 30 milyar 200 milyonla 4’üncü, Ikea da 24 milyar 100 milyon ile 5’inci sırada yer alıyor.

 





Kaynak: CSA (Chaine Store Age)

Çeviri: Ayşe Dural



Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri