Ortadoğu perakendesinin eğilimleri belli oldu

2015 yılında Ortadoğu perakendesinin eğilimleri belli oldu. Ekonomik kaygılar devam etse de, perakende Ortadoğu’da yeni yılda genişlemesini sürdürecek

Eklenme Tarihi : 18 Mart 2015 Çarşamba
ortadogu-perakendesinin-egilimleri-belli-oldu

Perakende.org özel haberi

Yeni yılın getirileri yavaş yavaş ortaya çıkarken Ortadoğu eğilimleri de kendisini belli etmeye başladı. Düşen petrol fiyatları ve ekonomik büyüme kaygıları azaltsa da bölge son yıllarda belirsiz görünümünü sürdürüyor. Bu görünüme rağmen bölgedeki alışveriş harcamaları artarak sürüyor. Bölge her zaman konsolidasyon potansiyeli taşımakla birlikte özellikle gıda perakendeciliğinde mağaza açılışları ve genişleme devam ediyor.

Hedeflenen mağaza büyümesi sürecek ve LuLu, Majid Al Futtaim, Casino gibi perakendecilerin büyük ölçekli genişleme planları 2015 boyunca devam edecek. Hipermarketler, kategorilerini geniş bir yelpazede tutarak mağaza içi trafiği artırmaya çalışacak. Bunun için yeni alışveriş merkezlerine demirlemek genel bir eğilim olarak devam edecek. Bölgede yapımı devam eden alışveriş merkezleriyse tüm perakendeciler için cazibe merkezi olacak.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive