Market çalışanları CEO için boykot yaptı

New England merkezli süpermarketler zinciri Market Basket’ta eşini az rastlanır bir durum yaşandı. Yönetim kurulu tarafından görevden alınan CEO Arthur T. Demoulas, çalışanların boykotları sonucu tekrar görevinin başına getirildi

Eklenme Tarihi : 01 Eylül 2014 Pazartesi
market-calisanlari-ceo-icin-boykot-yapti

Market Basket süpermarketler zinciri  yönetim kurulu yeniden yapılanma çerçevesinde 6 hafta önce CEO’su Arthur T. Demoulas’ın işine son vermişti. Arthur T. Demoulas’ın ayrılığı sonrası Market Basket çalışanları adeta ayaklandı ve işyerlerini boykot etti. Zincirin 71 mağazasında raflar boşaldı, depolardan mağazalara mal sevkiyatı yapılamadı. Düşük fiyatlarlarıyla bilinen zincir bu süre zarfında milyonlarca dolar kaybetti. Tedarikçiler gelir kaybından dolayı market yönetimine şikayette bulunurken müşteriler de mağazalara uğramaz oldu. Massachusetts ve New Hampshire valileri bizzat müzakerelerde yer alarak yönetim kuruluna geri adım attırdı. Görüşmelerin sonunda Market Basket CEO’luğu görevi Demoulas’a iade edildi.

Çalışanlar neden bu kadar seviyor?
Market Basket CEO’su Arthur T. Demoulas’ın bu kadar sevilmesinin nedeni, çalışanlarına değer vermesi. Demoulas,  çalışanların doğum günlerini hatırlıyor ve onları tebrik ediyor. Sevilen yönetici cenazelerde ve zor günlerde çalışanlarıyla birebir ilgileniyor.


The Associated Press’ten çevrilmiştir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive