Apple Çin’de rekora koşuyor

Apple’ın hedefi önümüzdeki Ekim ayına kadar Çin’de tam 40 tane perakende mağazası açmak ve bu amacını yerine getiriyor gibi gözüküyor

Eklenme Tarihi : 26 Kasım 2015 Perşembe
apple-cinde-rekora-kosuyor

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki Cumartesi günü Pekin’de bulunan Chaoyang Joy City alışveriş mağazasında yeni mağazasını açacak. Bu mağaza Apple’ın Çin’de açtığı 27’nci mağaza olacak. Başkent Pekin’deki mağaza sayısı ise bu mağaza ile beraber 5’e çıkacak. Apple, geçtiğimiz iki çeyrekte de Çin’den elde ettiği yıllık gelirleri ikiye katlamış bulunmakta. Çin marketi şu anda Avrupa’dan daha büyük pazarı temsil ediyor ve böyle büyümeye devam ederse Amerikan pazarını da geride bırakacak.


Yeni mağaza sabah 10’dan akşam 10’a kadar açık olacak. Büyük açılış ise Cumartesi günü saat sabah 10’da gerçekleşecek. Bu mağaza aynı zamanda Çin anakarasında bulunan 23’üncü mağaza. Diğer 4 mağaza ise Hong Kong’da bulunuyor. Chaoyang, Olympic Park ve birçok konsolosluğun bulunduğu bir iş merkezi. Joy City ise uluslararası birçok mağazanın bulunduğu bir alışveriş merkezi. Apple ayrıca ülkeye temiz enerji politikası ile yayılıyor. Çin’in büyük şehirlerinde hava kirliliği çok yüksek seviyede ve bir takım yeni programlar ile taşıyıcılar nötr karbon salınımına yönlendiriliyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive