TPF’den İsrail’e kınama

Perakende sektörünün çatısı konumunda olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), son dönemde yaşanan İsrail Filistin krizine yönelik bir kınama açıklaması yaptı

Eklenme Tarihi : 25 Temmuz 2014 Cuma
tpfden-israile-kinama

İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği saldırılara kınamalar gelmeye devam ediyor. Perakende sektörünün en önemli kuruluşlarından olan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), gerçekleşen saldırılara yönelik açıklamada bulundu.

Açıklama, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek tarafından yayınlandı. Açıklama şöyle; “Türkiye perakendesinin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) olarak, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları kınıyoruz.

Saldırıların ardından sosyal medya başta olmak üzere birçok kesim tarafından başlatılan İsrail ürünlerine boykot çağrısı hızla büyüyor. Bu çağrı nedeniyle oluşan yanlış algılamalardan dolayı konuyla ilgili olmayan firmaların zarar görmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Boykot yapılacaksa hep birlikte bilinçli bir şekilde yapılmasından yana olduğumuzu ifade ederiz. 

Bu vesileyle bu yanlış algılamaların ortadan kalması için ilgili kişi ve kurumları göreve çağırıyor ve İsrail’de üretilen ürünlerin neler olduğuyla ilgili bir açıklama yapmalarını bekliyoruz.”

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive