Temmuz ciroları geçen seneye göre yüzde 9 arttı

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından oluşturulan AVM Endeksi’nin Temmuz ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2011 yılı Temmuz ayına göre yüzde 9 artarak 124 puana ulaştı

Eklenme Tarihi : 04 Eylül 2012 Salı
temmuz-cirolari-gecen-seneye-gore-yuzde-9-artti

Geçen yılın Temmuz ayına göre 2012 Temmuz ayında teknoloji market ve elektrikli eşyalar ciroları yüzde 18, hipermarket ciroları yüzde 12, AVM’lerdeki yiyecek-içecek alanlarının ciroları yüzde 11, ayakkabı ve çanta kategorisinde yüzde 9, giyim ve aksesuar cirolarında ise yüzde 4’lük bir artış yaşandı. Son olarak AVM içerisindeki diğer mağazaların cirolarında da geçen yılın Temmuz ayına göre yüzde 6’lık bir artış yaşandı.

Ziyaret Sayısı Endeksi
Ziyaret sayısı endeksinde 2011 yılı Temmuz ayına göre endeks değeri 7 puan gerileyerek 93 puan olarak gerçekleşti. AVM Endeksi Temmuz ayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hakan Kodal “Sıcaklarla beraber, klima ve soğutucu satışları ile elektronik ve elektrikli eşyalar kategorisinde rekor artış gerçekleşti. Ramazan alışverişi dolayısıyla hipermarket ciroları arttı. Yaz tatili, Temmuz sıcakları ve ramazan sebebi ile tüketicilerin AVM’lere gidişi azalmakla birlikte cirolar arttı” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive