TAMPF yeni başkanını seçti

30 Nisan 2015 Perşembe

Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştiren Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’nda yeni başkan Zafer Kurşun oldu

tampf-yeni-baskanini-secti

Organize perakendenin çatı örgütü olan ve sektörün köklü derneklerinden AYD, BMD, GPD, KMD ve TURYİD’in oluşturduğu Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’nun (TAMPF) genel kurul toplantısı gerçekleşti. İkinci Seçimli Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren TAMPF’da kurucu başkan Vahap Küçük, görevi Zafer Kurşun’a devretti.

Sektör zor olanı başarıyor
Abdullah Kiğılı’nın Divan Başkanı olarak yönettiği Genel Kurulda geçmiş dönem faaliyetleri ile ilgili bilgi verilmesinin ardından söz alan Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, sektörün zor olanı başardığını belirterek “Güç birliği yapmak, uyum içinde tek ses olabilmeyi başarmak bizim bu sektör için hayalimizdi. İlk dönemde tüm sektörün uyumu ve katkısıyla bunu başardığımıza, federasyon çatısı altında son derece uyumlu bir dönem geçirdiğimize inanıyorum.” dedi.

Ben değil ‘Biz’ diyerek gücümüzü koruyacağız
Vahap Küçük’ün ardından söz alan ve federasyonun yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Zafer Kurşun ise; “Ben değil, biz demek önemli. Biz demeye devam ederek gücümüzü koruyacağız. Zor bir iş yapılarak federasyon çatısı altında toplandık, bu dönemde daha da uyumlu bir çalışmayla bayrağı daha ileri taşıyacağız.” dedi.

Federasyonun yeni ismi “Türkiye”yi kapsayacak
Toplantıda 2013 yılında “Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu” ismiyle kurulmuş olan federasyonun, Dernekler Kanunu’nun ilgili şartlarını yerine getirmiş olması ve İçişleri Bakanlığı iznini almış olması ile bundan böyle  “Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu” ismini kullanması da kararlaştırıldı. Toplantı dilek ve temennilerin sunulması ile son buldu.