Karadeniz PERDER darbeyi kınadı

Karadeniz Perakendeciler Derneği (PERDER), Ordu ve Giresun’da bulunan üyeleriyle bir araya gelerek, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimini kınadı

Eklenme Tarihi : 25 Temmuz 2016 Pazartesi
karadeniz-perder-darbeyi-kinadi

Karadeniz PERDER Ordu ve Giresun üyeleri, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimine sert tepki gösterdi. Ordu’da Aktaşlar Restoranında bir araya gelen perakendeciler, darbelerin hepsine karşı olduklarını söyledi.


Üyeler adına açıklamada bulunan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz PERDER Başkanı Osman Kalafat: “15 Temmuz 2016 gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir cuntanın demokrasimize, Cumhuriyetimize ve milli iradeye yönelik darbe girişimini şiddetle lanetliyorum. Devlet organları ve siyasi partiler halkın kışkırtılmasına, tahrik edilmesine, çatışma ortamının yaratılmasına ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütününün darbeci olarak gösterilmeye çalışılmasına meydan vermemelidir. Türkiye’nin sorunları ortak akılla, uzlaşı kültürü içinde çözülmelidir. Şiddet dili bir yana bırakılmalı ve sağduyu hâkim kılınmalıdır. Bu süreci birlik ve beraberliğimizi koruyarak atlatacağımıza olan inancımız tamdır.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive