Ankara PERDER “Demokrasinin Yanındayız”

Ankara PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uyanık, 15 Temmuz Cuma gecesi ülke demokrasisini hedef alan hain terör eylemiyle ilgili 18 Temmuz sabahı PERDER üyeleri ve sektörle paylaştığı mesajda demokrasinin milletimizin ve devletimizin teminatı olduğuna vurgu yaptı.

Eklenme Tarihi : 22 Temmuz 2016 Cuma
ankara-perder-demokrasinin-yanindayiz

“15 Temmuz akşamı, toplumsal ve ekonomik birliğimizi yıkmaya yönelik gerçekleştirilen demokrasimizi hedef alan terörist eylem, kalkışma hareketini şiddetle kınıyor ve ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu teröristleri lanetliyoruz.

Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı yapılan bu darbe girişiminin karşısındayız. Devletimizin, milletimizin teminatı demokrasi dün olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Siyasi düzene ve milli iradeye yönelik gerçekleştirilen her türlü karşı hareketin karşısındayız.

Yaşanan bu elim olayda yaşamını yitiren tüm güvenlik güçlerimize, sivil yurttaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bu olayın devlet yöneticilerimiz ve halkımızın demokrasiye olan inancıyla aşılmış olmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.

Akıl, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik duygusu ile yaşanan bu müdahalenin izlerini hep beraber silmeyi görev telakki ediyoruz.”

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive