DeFacto, network altyapısını güçlendirdi

25 Şubat 2013 Pazartesi

Akdeniz modasının öncü firması DeFacto, tasarım departmanı çalışanlarının hızlı bir network altyapısı ihtiyacını gidermek ve güvenilir network yapısı için Teknoser’i seçti

defacto-network-altyapisini-guclendirdi

Teknoser ağ ve güvenlik çözümleri danışmanları tarafından DeFacto ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda yapılan ihtiyaç analizi ve talepler doğrultusunda kablo performansında bir kablosuz ağ tasarlama ihtiyacı ortaya çıktı. Kablosuz ağ projesi ile performanstan ödün vermeden ağ güvenliğini nen üst seviyede sağlandığı bir projeye adım atılmış oldu.

İhtiyaçlara uygun ürün konumlandırma aşamasında isetüm altyapı için tam mobilite sağlayan ve tümleşik ağ güvenliği özellikleri gelişmiş olan Aruba Networks ürünlerinde karar kılındı. Yapılan demo çalışmalarının ardından, Access Point (AP) cihazlarının şirket içi konumlarını belirlemek için profesyonel bir saha çalışması gerçekleştirilerek model belirleme aşamasına geçildi. Kesintisiz ve yüksek performanslı bir kablosuz ağ oluşturmak üzere hem 2.4 Ghz hem de 5.0 Ghz yayınlarına olanak sağlayan çift kanal çalışabilecek bir model seçilmesi ön görüldü.

DeFacto çalışanları dışında network’e dahil olmak isteyen kullanıcılar için misafir kullanıcı yetkilendirmeleri yapılarak erişimlerin tek bir merkezden yönetilebilmesi sağlandı. Kontroller ve tüm AP’lerin yönetimi ve ayrıca tüm wireless yapının izlenebilmesi, geriye dönük tüm logların saklanması gibi talepler için de Aruba'nın network izleme ve yönetim ürünleri kullanıldı. Böylece DeFacto IT ekibi projede kullanılan tüm cihazları ve teknik ayarları tek merkezden yöneterek efektif bir yönetim sağlamış oldu.

Konuyla ilgili, DeFacto Bilgi Teknolojileri Müdürü Mithat Mutlu; “Teknoser tarafından IT departmanımız ile birlikte yürütülen projede çok kritik olan iş uygulamalarının da kablosuz network ağı üzerinden güvenli bir şekilde aktarılması başarıyla sağlandı, gayet tatmin edici bir sonuç aldık” dedi.

Teknoser, müşterilerinin güvenlik politikalarının oluşturulması ve yaygınlaştırılması yönünde danışmanlık hizmetleri sağlıyor. Bu kapsamda; verinin korunması, bilinçli ya da bilinçsiz sızdırılmasının önlenmesi, internal kullanıcıların birbirlerine yapacağı muhtemel atakların engellenmesi, uygulamaların kodlama zaafiyetlerinden doğacak açıkların ortadan kaldırılması, kablosuz yapılarda doğası gereği oluşabilecek riskler ile sistemlerin topolojik olarak zaafiyetlerinin giderilmesi gibi konularda çözümler sunuyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri