Çok amaçlı bir yardımcı: Radisson Blu Airport Hotel

07 Nisan 2017 Cuma

İstanbul’da merkezi konumda bulunan Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul, iş stresi yaşarken bir de toplantı organizasyonunun teknik aşamaları arasında sıkışmak istemeyen herkese sorunsuz teknik alt yapısıyla hizmet veriyor. Lokasyonu sebebiyle oldukça yoğun bir sirkülasyona sahip olan otel, haliyle gıda ürünleri konusunda da oldukça titiz davranıyor ve israftan da olduğunca kaçınıyor. Geçtiğimiz yılda kayıplar yaşadıklarını dile getiren Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul Genel Müdürü Fercan Başkan, gıda tedariğine yönelik sektör temsilcilerinden beklentilerini ve daha fazlasını Perakende.org için anlattı…

cok-amacli-bir-yardimci-radisson-blu-airport-hotel

Röportaj: Onur Kaya


Radisson Blu Conference & Airport Hotel, İstanbul’un genel çehresinden kısaca söz edebilir misiniz?

Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul, Istanbul Atatürk Havalimanı’na sadece 2 kilometre mesafede bulunuyor. E-5 ve Tem otoyolundan kolayca ulaşılabilen otelimiz, metrobüs ulaşım noktasına, Istanbul’un gözde alışveriş merkezlerine, CNR Fuar Merkezi’ne, Dünya Ticaret Merkezi ve Tüyap Fuar Merkezi’ne yakın konumdadır. Havalimanı ve şehir manzaralı 326 odası ve suiti bulunan Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul 20 toplantı salonuna sahip.

 

Havalimanına en yakın 5 yıldızlı otel konumundasınız ve kendinize özel bir konseptiniz de var. Daha çok kimlere hitap ediyorsunuz? Kimler daha çok ziyaretçiniz oluyor?

Konumumuz ve olanaklarımız ile her kesime hitap etmekle birlikte ağırlıklı olarak kurumsal şirketler, fuar katılımcıları ve turistik amaçla ziyarette bulunan misafirlerimizi ağırlıyoruz. Özellikle havalimanına yakın konumumuz sebebiyle ziyaretçi trafiğimizin yüzde 40’ını oluşturan havayolu yolcuları ve kabin ekiplerini memnuniyetle ağırlamaya devam ediyoruz.

 

Siz daha çok toplantı ve organizasyonların rahatça yapılabildiği tarafınızı ön plana çıkarıyorsunuz ve oldukça iddialısınız da. Bu anlamda sizi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

8’i gün ışığı alabilen 20 farklı kapasite ve özellikteki toplantı salonlarımız ile birlikte 10 kişilik küçük toplantılardan bin kişilik büyük konferanslara kadar etkinliklere ev sahipliği yapabiliyoruz. Teknik bakımdan tam donanımlı salonlarımız, aynı zamanda toplantı katılımcılarımıza yüksek hızlı kablosuz internet erişimi sağlamaktadır.

 Yaşanan sirkülasyon ürün tedariğinin de hızlı olmasını gerektiriyordur. Bu konuda ürün tercihlerinizi neler etkiliyor? Türkiye bu anlamda nasıl bir pazar?

Ticari yeterlilik belgelerine sahip ürünler üzerindeki tercihlerimizde önceliğimiz ürün kalitesidir, ikinci aşamada iyi kalite ile doğru orantıda fiyatlandırılmış üründür. Misafirlerimizin gıda ve ürün hizmetlerimizdeki memnuniyetleri de bu konudaki tercihlerimizi etkilemektedir. Türkiye, bu anlamda tedarikçi ve ürün çeşitliliği anlamında zengin bir ülke... Sirkülâsyon sebebiyle ani gelişen ihtiyaçlarımızda da tedarikçilerimizden ürün sağlamada herhangi bir sıkıntı yaşamıyor, hızlı bir şekilde ihtiyaçlarımızı tedarik edebiliyoruz.

 

Bizim kanalımızla tedarikçilerinize yaşadığınız sıkıntıları iletebilirsiniz. Genel anlamda gıda sektöründen ya da tedarikçilerinizden beklentileriniz nedir? Bu pazarın daha iyi olabilmesi için neler yapılmalı sizce?

Gıda sektörü ve ürün tedarikçilerimizden beklentimiz, kalite standartlarında süreklilik sağlamaları. Ürün ya da gıdanın tedarikçi tarafından teslimatından önce her zaman son kontrollerinin eksiksiz yapılması iki tarafında işleyişi açısından önem taşımaktadır.

 

Ho-Re-Ca kanalında sıkça israfın had safhalara çıktığı konuşuluyor. Siz bu konuya engel olmak ya da israfı düşürmek için nasıl bir yol izliyorsunuz?

İsrafın mimimuma indirilmesi için tedarik edeceğimiz ürün ya da gıda ile ilgili ihtiyaçlarımızı doğru rakamlarda belirlemeye ve ihtiyacımız doğrultusunda talep etmeye büyük önem gösteriyoruz.

 Şehrin bu kadar içinde hizmet vermek nasıl bir sorumluluk gerektiriyor?

Gündemdeki yeni hizmet trendlerini yakından takip ediyor olmamızı tetikliyor, bu trendleri takip ederken kurumsal olarak sergilediğimiz hizmet ve standartlarımızı yine aynı ölçüde koruyor olmamızı gerektiriyor.

 

 


Zor dönemlerden geçti Türkiye, geçmeye de devam ediyor. Sizin tarafınıza bu durumlar nasıl yansıdı ya da yansımaya devam ediyor?

Yaşadığımız zor süreç sebebiyle hem doluluklarımızda, hem de oda fiyat ortalamalarımızda kayıplar yaşadık. 2017 ilk çeyrekte, önceki yıllara göre özellikle yurtdışı taleplerinde önemli bir düşüş söz konusu. Nisan ayından sonra yabancı katılımcıların yoğun ilgi göstermesini ümit ettiğimiz fuarlar ile önemli bir ivme kazanmayı arzuluyoruz.

 

 


 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri