Çanakkale Şehitleri Pendorya’da anılıyor

18 Mart 2015 Çarşamba

Pendorya Alışveriş Merkezi, bu sene Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı sebebiyle özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor

canakkale-sehitleri-pendoryada-aniliyor

Çanakkale Savaşı sırasında şehit düşen 253 bin vatan evladının anısına saygı amacıyla Pendorya AVM’de sergi düzenleniyor.

“Çanakkale Zaferi Savaş Malzemeleri Özel Müzesi”olarak adlandırılan sergide Çanakkale Savaşı’nda kullanılan birbirinden farklı savaş malzemeleri, askeri kıyafetlerin yanı sıra havada çarpışan mermiler gibi insanı hayrete düşüren eşyalar sergileniyor.

Pendorya AVM Müdürü Şehnaz Altuğ sergiyle ilgili olarak; “Hepimizin bildiği gibi Çanakkale Zaferi doğudan batıya güneyden kuzeye yurdun dört bir yanından insanlarımızın bedel ödediği büyük bir zafer. Tarihimizde ve aynı zamanda dünya tarihinde bu kadar derin bir iz bırakan savaşın 100. yıldönümü nedeniyle biz de kayda değer bir şey yapmak istedik ve bu amaçla bu müzeyi Pendorya’da sergilemeyi uygun bulduk. Aileler çocukları ile birlikte gelip sergiyi gezerek bu anlamlı günü onlara anlatıyor. Böylesine önemli bir tarihin anılmasına vesile olmak bizim için son derece gurur verici.” dedi.

Özel yöntemlerle taşınan ve içinde son derece değerli koleksiyonların bulunduğu sergi 22 Mart tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri