Cabir Alaçatlı ile Bilmece Atölyesi Agora Adapazarı AVM'de

22 Temmuz 2016 Cuma

Çocuklara özel farklı etkinliklere yer vermeye devam eden Agora Adapazarı Alışveriş Merkezi 24 Temmuz Pazar günü saat 18.00’da ünlü bilmece yazarı Cabir Alacatlı’yı ağırlıyor.

cabir-alacatli-ile-bilmece-atolyesi-agora-adapazari-avmde

Çocukların gönlünde kısa esprileri ve neşeli bilmeceleriyle taht kuran Cabir Alacatlı Bilmece Atölyesi ile çocukları eğlendirmeyi, eğlendirirken düşündürmeyi ve sözcükleri öğretmeyi hedefliyor.

Bilmece Atölyesi etkinliği ile çocuklar; espri yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra sözcük dağarcığını geliştirerek, kavramlar arasındaki anlamsal ilgiyi kuracak, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek katkı sağlayacak. Cabir Alacatlı bu etkinlikle çocuklara birbirinden farklı bilmeceler soracak ve onlarla birlikte bu bilmecelere yanıt arayacak, yeni bilmeceler ve maniler üretecek.  Etkinlik sonunda isteyen çocuklar ve yetişkinler yazara bilmece kitaplarını da imzalatabilecek.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, 24 Temmuz saat 18:00’da Cabir Alacatlı ile gerçekleşecek olan Bilmece Atölyesi’nde çocukların eğlenirken zeka gelişimlerine destek veren etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek tüm çocukları Agora AVM 2.katında gerçekleşecek bu keyifli etkinliğe davet etti.

Cabir Alacatlı Kimdir?
1956 doğumlu Cabir Alacatlıbilmece sanatına gönül vermiş ünlü yazarlardandır. Bilmece Bildirmece, Hınzır Bilmeceler, Bilemezsen Bilmece Bilirsen Bildirmece ve Bilmece Abi Bunlar gibi birçok kitabı bulunmaktadır.

İnsan, hayvan, bitki, eşya ve inanışla ilgili bilgilerin üstü kapalı olarak anlatılması ve onun ne olduğunu düşünerek bulunmasının hedeflendiği kalıplaşmış sözlerden oluşan bilmeceleri, her yaştan insan ilgiyle ve severek yanıtlamaya çalışıyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri