BP Meksika’da ilk perakende benzin istasyonunu açtı

16 Mart 2017 Perşembe

BP, geçtiğimiz gün Meksika'nın ilk perakende benzin istasyonunu hizmete sundu. Bildirildiğine göre, ülkede yalnızca devlet petrol şirketi Pemex tarafından tedarik edilmeyen ve çok uluslu bir şirket tarafından işletilen ilk yakıt satan tek firma unvanını elinde bulunduruyor

bp-meksikada-ilk-perakende-benzin-istasyonunu-acti

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük petrol ve gaz üreticisi, Meksikalı Naucalpan şehrinde Satélite olarak bilinen orta sınıf banliyö bölgesinde ilk satış merkezini açtı. Firma, benzin ve dizel ithal etmek ve bayilik olarak işletmek için gerekli izinlere sahip olduğu için, kendilerine yakıt temin eden önümüzdeki beş yılda bin 500 istasyon açmayı planlıyor.

 

BP Downstream México'nun Genel Müdürü Álvaro Granada, Bor hatları, tedarik terminalleri ve bir ulaşım sistemi içerecek olan istasyon için “tarihi bir anı” olarak nitelendirdi. Şirket, Iztapalapa ve Coyoacán'da şu anda BP markasına dönüştürülmekte olan iki Pemex istasyonu daha satın aldı.

Enerji Sekreteri Pedro Joaquín Coldwell törende: “Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni boru hatları ve benzin istasyonlarında 16 milyar dolardan fazla yatırım yapılması bekleniyor.” dedi.

 

Enerji Düzenleme Komisyonu, benzin istasyonlarının sayısının 11 bin 431'den 23 binin üzerine çıkmasını bekliyor. BP 70 ülkede 17 bin 200 benzin deposu işletiyor.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri