Başkanlar referandumu değerlendirdi!

17 Nisan 2017 Pazartesi

Türkiye, 17 Nisan itibariyle uzun süredir gündemin tek konusu olan referandum sürecini geride bıraktı. Referandum sonra TÜGİK, YASED, TZOB başkanları ilk açıklamaları yaptılar

baskanlar-referandumu-degerlendirdi

Türkiye, 16 Nisan 2017 referandumunun ardından yeni bir döneme girerken bu sonucun Türkiye’yi ve Türk ekonomisini nasıl etkileyeceği elbette ki büyük bir merak uyandırıyor. İşte bazı önemli isimlerin açıklamaları:

 


TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral: “Bugün geldiğimiz aşamada Türkiye güçlü ekonomik istikrara oy vermiştir.”

Türkiye’nin referandum sayesinde çok önemli bir sınavı geride bıraktığını kaydeden Güral,   “Referandum nedeniyle kritik bir dönemden geçen Türkiye, yeni dönemde ekonomik, sosyal ve siyasi atılımların yaşanacağı bir döneme girecektir. Türkiye’nin dünya ölçeğinde zirve yapacağı günlerin çok yakında olduğuna inanıyorum.” dedi.

 YASED  Ahmet Erdem: “Önceliğin yeniden ekonomiye verilmesi uluslararası doğrudan yatırım akışı için çok önemlidir.”

Uluslar arası Yatırımcılar Derneği (YASED) yayınladığı basın açıklamasında şu açıklamaları yaptı: “Referandum süreci sonrasındaki en büyük beklentimiz Türkiye’nin, bugüne kadar olduğu gibi küresel değerlere bağlı şekilde, gelişmiş dünyayla entegrasyonunu artırarak kalkınma sürecini devam ettirmesi ve yatırım ortamını iyileştirecek reformların kesintiye uğramadan sürdürülmesidir.  Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlama hedefimiz doğrultusunda Türkiye ekonomisine yönelik yatırımcı ilgisinin artması, mevcut yatırımların verimliliğinin yükselmesi ve böylece ülkemizdeki refah artışının desteklenmesi amacıyla hükümetimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla yakın işbirliği içinde çalışmaya devam etmektir.”
TZOB Başkanı Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: “Yeni sistemin ekonomiye olumlu yansımaları olacağını ümit ediyoruz.”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Bayraktar Türkiye’nin demokratik bir ortamda referandum sürecini işlettiğini bildirerek, “artık milletin iradesi tecelli etmiştir. Bundan sonra tartışmalar bir tarafa bırakılmalı, ekonomiye, işe, aşa odaklanılmalıdır. Tüm vatandaşlarımız, hangi yönde oy kullanmış olurlarsa olsunlar, bu ülkenin çıkarları ve iyiliği için bir potada birleşmelidir. Ayrılık, gayrılık olmamalı, ülke çıkarları her şeyin üzerinde tutulmalıdır” dedi.

 Bayraktar, tarımda, sanayide, hizmetler sektöründe inanılmaz bir potansiyeli içinde barındıran Türkiye’nin, birlik ve beraberlik içinde, huzur ortamında kısa zamanda en ileri ülkeleri bile her alanda yakalayabileceğinin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

 

İTO Başkanı Çağlar: “Ekonomide yeni çıpa halkımızın ‘evet’i olacak”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu sonuçları için: “Ekonomide yeni çıpa halkımızın ‘evet’i olacak. Bu ‘evet’e üretimde, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar yakışır. Bekleyen reformlar için marşa basma fırsatı kapıda.” dedi.
Çağlar, şunları söyledi:

“Bugün hem yerli hem uluslararası yatırımcı rahat nefes aldı. Yatırımcı artık politik tartışma ve yeni belirsizlik kaynağı istemiyor. Yatırımcı Türkiye’nin uzun süredir beklenen reformlara odaklanmasını istiyor. Halkın iradesine dayalı ekonominin ilk harcı, ‘evet’le başlayacak reformlar olsun.”

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri