Amerikalı ünlü hamburger zinciri Türkiye’de

26 Temmuz 2013 Cuma

Hollywood’la özdeşleşmiş hamburger markası Fatburger’in Türkiye’deki ilk restoranı, İstanbul’da açıldı. Marka, franchise ortağı Universal Food Company (UFC) tarafından İstanbul’a getirildi. UFC Türkiye, önümüzdeki 1 yıllık dönemde Türkiye’de ise 10 yeni restoranı hizmete açmayı planlıyor

amerikali-unlu-hamburger-zinciri-turkiyede

Fatburger’in ilk restoranı, Türkiye’nin yiyecek-içecek sektörünün kalbinin attığı İstanbul’da hizmete girdi. Sevilen fast-food markası, Türkiye’ye, franchise ortağı Universal Food Company (UFC) tarafından getirildi. Taksim’deki Tünel meydanında bulunan restoran, Fatburger’in Türkiye’deki ilk restoranı olma özelliğini taşıyor. Firma, hizmet vermeye başlayan bu restoranıyla, markasıyla özdeşleşmiş olan “daha da lezzetli” konseptini Türkiye’deki hamburger tutkunlarıyla buluşturuyor. 

Türkiye’ye 10 yeni restoran
Yaklaşık 28 ülkede faaliyet gösteren Fatburger restoranlarının neredeyse yarısı Amerika dışında hizmet veriyor. Kısa süre önce Lahor ve Dubai’deki restoranlarını hizmete açan Fatburger, gelecek aylarda da Abu Dabi’de hamburger severlerle buluşacak. Sektöründe küresel bir oyuncu konumunda olan Fatburger, dünya çapındaki restoran ağını Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Afrika gibi bölgelerde 300 yeni restoranla genişletmeye devam edecek. UFC Türkiye, önümüzdeki 1 yıllık dönemde Türkiye’de ise 10 yeni restoranı hizmete açmayı planlıyor.

Fatburger CEO’su Andy Wiederhorn, “Türkiye’nin bölgesinde lider bir oyuncu olma potansiyeli, bizi Fatburger’in klasik lezzetlerini bu ülkeye taşımaya ikna etti” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyaca tanınan bir markayız ve doğal olarak da, küresel rekabetin ve uluslararası piyasanın aktörlerinden biri durumundayız. Bu süreçte Türkiye’deki misafirlerimize de hizmet etmekten keyif duyacağız”

UFC Türkiye Genel Müdürü Rami Zok ise, “Eşsiz Fatburger deneyimini, istikrarlı ve büyüyen bir ekonomiye sahip olan Türkiye’ye getirmekten gurur duyuyoruz” dedi. Zok, “Diğer birçok şirket gibi, bizi de Türkiye’ye yatırım yapmaya çeken en önemli neden ülkedeki ve özellikle konaklama ve yeme içme sektöründeki yüksek ve istikrarlı büyüme potansiyeli oldu. Gelecek yıllarda İstanbul ve diğer bölgelerde de Fatburger restoranları açarak ağımızı genişletmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

En büyük hamburgerin adresi
Fatburger, yaklaşık 60 yıldır misafirlerine en büyük hamburgeri sunuyor. Hamburger ekmeğinin arasında, Fatburger’in hamburger köftesi, relish sos ve hardal gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan Fatburger ürünleri arasında Chicken Sandviç, Veggieburger, BBQ Fatburger ve Mantarlı Swiss Fatburger gibi seçenekler bulunuyor. Fatburger ürünleri çeşitli boylarda misafirlere sunuluyor. Fatburger’in misafirlerine sunduğu en büyük avantaj ise kişiye özel burger imkanı.

Fatburger restoranlarının hamburger tutkunlarına sunduğu bir diğer avantaj ise, yemek süresince ücretsiz içecek yenileme olanağı. Fatburger misafirleri, satın aldıkları içeceği yemekleri süresince ücretsiz olarak tekrar tekrar yenileyebiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri