Varlıbaş AVM’de Kore rüzgarı

Trabzon Varlıbaş Alışveriş Merkezi Sanat Akademisi 03-04-05 Kasım tarihlerinde düzenlenen Kore Günleri Etkinlikleri’ne ev sahipliği yaptı

Eklenme Tarihi : 06 Kasım 2014 Perşembe
varlibas-avmde-kore-ruzgari

Programa Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Dong-Woo Cho, Trabzon Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Usta, Avrasya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Osman Sirkeci, Avrasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, Kore Kültür Merkezi Üyeleri ve ayrıca KTÜ öğrencileri, Avrasya Üniversitesi öğrencileri ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri katıldı. İçerik olarak yoğun olan program 3 gün boyunca Varlıbaş Sanat Akademisi salonlarında gerçekleştirildi. Pazartesi günü başlayan etkinlik kapsamında Kore dilinin tarihi, Kore dilinin içeriği, Kore’de eğitim öncelikleri başlığında gerçekleşen seminer sonrasında Hanbok( Kore Geleneksel kıyafeti) tanıtımı yapılarak ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıldı.

Müsteşardan kardeş ülke vurgusu
Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Dong-Woo Cho yaptığı konuşmada “Kore Kültür Merkezi, Türkiye’ye Kore’yi ve Kore kültürünü tanıtıp, iki ülke arasındaki kültür, eğitim, spor alışverişlerini artıracak faaliyetleri üstlenmek üzere kurulmuştur. Güçlü kültürel bağların üstünde iki ülke ilişkileri daha da gelişecektir. Türkiye ve Kore, Türk askerinin Kore Savaşı’na katılmasından beri ‘Kardeş Ülke’ olarak adlandırılmaktadır. Siyasi, diplomasi, askeri ve ekonomi gibi pek çok alanda iş birliği ilişkileri gelişmiştir. İki ülke halkı arasındaki kardeşlik duygusu 2002 yılında Dünya Kupasıyla daha da canlanmıştır.” şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade etti.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive