Varlıbaş AVM Mart ayında da sanatla dolu

16 – 24 Mart günlerinde sergilenen Osmanlı döneminde bugünkü önem ve değerine kavuşan Tezhip sanatı eserleri, Varlıbaş Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerin yoğun ilgi ve beğenisini topladı. Sergide altınlama, yaldızlama ve süsleme de denilen Tezhip eserlerin cam, kağıt ve porselen üzeri örneklerinin yanı sıra, atölye çalışmaları ile yapılış aşamalarının da görülmesi ilginin yüksek olmasına sebep oldu

Eklenme Tarihi : 25 Mart 2013 Pazartesi
varlibas-avm-mart-ayinda-da-sanatla-dolu

Ayrıca 19-21 Mart günlerinde Teknoloji Tasarım Sergisi ile genç beyinlerin atık maddeler ile inovatif fikirler geliştirdikleri projeleri Varlıbaş Alışveriş Merkezi -3’üncü kat yeni giriş alanı sergi bölümünde ziyaretçiler ile buluştu. AVM yönetimi bu alanın çeşitli sanatsal faaliyetlerin sürdürülmesi için özel olarak hazırlandığını ve gelecek dönemlerde de örneklerini görebileceğimizi belirtti.

Varlıbaş AVM’de bahara merhaba denilen bu günlerde, çocukların sanatsal gelişimine katkı sağlayıcı bir kampanya hazırlanıyor. ‘İşte Benim Atam’ konseptli, 5-9 yaş arası çocukların 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yansıtabilecekleri, 23 Nisan’da sürpriz gösterilerle ödüllerin verileceği resim yarışmasına 25 Mart-22 Nisan günleri arasında katılmak mümkün.

Varlıbaş Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek bir diğer ödül töreni ise Kütüphane Haftası ile ilgili. 25-31 Mart günlerinde Trabzonlu miniklerin boyama çalışmaları ve eserlerin sergileri AVM’nin 3’üncü katında ziyaretçileri bekleyecek. Ayrıca bugün (25 Mart) yapılacak ödül töreninde, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kandır’ın katılımıyla yetişkin ve minikler olmak üzere yılın en çok kitap okuyanlarına armağanları verilecek. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive