Uluslararası halk dansları gösterisi Bodrum’da

Dans ve müziğin evrensel dilinin buluştuğu, bu sene 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali, Bodrum’da başladı. Bodrum Ortakent Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen festival, dünyanın birçok ülkesinden gelen katılımcılarla Midtown’daydı

Eklenme Tarihi : 12 Eylül 2012 Çarşamba
uluslararasi-halk-danslari-gosterisi-bodrumda

Yarın (13 Eylül) gerçekleşecek olan gala gecesi öncesinde dünyanın farklı bölgelerinden bir araya gelen dansçılar, ülkelerini ve ekiplerini tanıtmak için Midtown Alışveriş Merkezi’ndeydi. Festivale katılan tüm gruplar, dün 18.00-20.00 saatleri arasında Midtown`da buluştu.

Birbirinden farklı yöresel kostümler içerisinde Bulgaristan Finlandiya, Litvanya, KKTC, Bursa Rumeli Derneği, Ukrayna gibi farklı ülkelerden gelen ekipler büyük ilgi gördü. Uluslararası dans gösterileri Midtown etkinlik alanında gerçekleşirken, özellikle Bulgaristan ekibinin yöresel kostümleri beğeni topladı.

Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, dans gruplarına ‘’Bizim toprağımız mavidir, yeşildir, beyazdır. Sizler şimdi kendi renklerinizi bizim renklerimize katacaksınız, birlikte gök kuşağı olacağız ‘’şeklinde Bodrum adına anlamlı mesaj verdi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive