Tiyatro sevgisine engel yok

Anatolium Ankara tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Tiyatro Şenliği, işitme engelli çocuklar için işaret dili ile sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile başladı. Türkiye’nin işaret dili ile sergilenen ilk oyununa minik tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi

Eklenme Tarihi : 27 Mart 2013 Çarşamba
tiyatro-sevgisine-engel-yok

Anatolium Ankara, Dünya Tiyatrolar Günü’nü bir hafta boyunca sürecek bir şenlik ile kutluyor. Anatolium Tiyatro Şenliği, 25 Mart Pazartesi günü işitme engelli çocuklar için işaret dili ile sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız” oyunu ile başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Aksiyon Organizasyon tarafından sahnelenen oyun için oyuncular 6 ay boyunca işaret dili eğitimi aldılar. İlk kez bir tiyatro oyunu izlemenin heyecanını yaşayan işitme engelli çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Çocuklara tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan, işaret dili tiyatrosu Kırmızı Başlıklı Kız ile başlayan Anatolium Tiyatro Şenliği’nde her gün farklı bir oyun minik tiyatro severler için ücretsiz sergilenecek. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive