Taurus’un kazananı belli oldu

11 Kasım 2014 Salı

AVM Partners tarafından yönetilen Taurus AVM’nin “1. Yunus Ensari Resim Yarışması” sona erdi. Genç sanatçılara destek olmayı hedefleyen resim yarışması büyük ilgi gördü

taurusun-kazanani-belli-oldu

Taurus Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunan Platform A Sanat Galerisi tarafından düzenlenen yarışmaya 20 ilden katılım oldu.  Yarışmaya 18-40 yaş arası genç sanatçılar ve amatörler en iddialı çalışmalarını gönderdi.

Ankara’dan 88 kişinin katıldığı yarışmaya, İstanbul’dan 14, Konya’dan 8, Bolu’dan 7 ve Elazığ Edirne, Balıkesir gibi birçok ilden de katılım gerçekleşti. Serbest konulu yarışmada Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Prof. Dr. Tansel Türkdoğan, Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Sait Rüstem ve Yalçın Gökbağ gibi önemli isimler jüri üyeliği yaptı.

Türk resim sanatına verilen desteğin sürekli ve kalıcı hale getirilmesinin amaçlandığı yarışmada birinci Ankara’dan Damla Torun Oğuz oldu. Ankara’dan Osman Arık ikinciliği elde ederken, Adana’dan Ezgi Yüksel üçüncü oldu. Mansiyon ödüllerini ise Eskişehir’den İrfan Dönmez ve Batman’dan Haşim Arslan aldı.

Taurus AVM’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari yarışmaya gösterilen ilgiden dolayı oldukça memnun olduklarını belirterek, şunları söyledi, “Sanata ve sanatçıya verilen değerin artması amacıyla düzenlediğimiz yarışma sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Ben de bir sanatsever olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer almaya devam edeceğim.”

Kazananların ödülleri  22 Kasım’da  Taurus AVM Platform A Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek törenle sahiplerine teslim edilecek. Birinci eserin sahibi 10 bin TL ile ödüllendirilirken,  ikinci 5 bin, üçüncü ise 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Eserler ödül töreninin ardından sanat galerisinde sergilenecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor