Satranç ustaları M1 Gaziantep AVM’de yarıştı

M1 Gaziantep AVM’de düzenlenen “Gaziantep Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği” satranç turnuvası kıyasıya bir rekabete sahne oldu

Eklenme Tarihi : 04 Ocak 2016 Pazartesi
satranc-ustalari-m1-gaziantep-avmde-yaristi

Küçük ve yıldız satranç ustaları M1 Gaziantep AVM’de düzenlenen turnuvada kıyasıya bir mücadele sergileyerek Antalya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılabilmek için ter döktü. 2-3 Ocak 2016 günlerinde M1 Gaziantep AVM ve Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen Gaziantep Küçükler ve Gaziantep Yıldızlar Satranç İl Birinciliği turnuvasına 7-12 ve 13-18 yaş arası 250 satranççı katıldı. Yoğun ilginin olduğu turnuvada sporcular rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için müthiş hamleler sergiledi.


Turnuvada rakiplerini yenen sporcuların 23-29 Ocak günleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Küçükler ve Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığını belirten M1 Gaziantep AVM Müdürü Sait Can Gizir: “Satranç sporu özellikle çocukların zihinsel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Gaziantep’te de çok önemsenen satranca katkıda bulunmak amacıyla bu tür etkinliklere ağırlık veriyoruz.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive