Orion çevre sorunlarına dikkat çekti

Orion AVM, geçtiğimiz yıl olduğu gibi ‘Dünya Saati’ne destek vererek 23 Mart Cumartesi akşamı ışıklarını bir saat süreyle kapattı. WWF tarafından tüm dünya çapında düzenlenen bu organizasyonun amacı, ışıkları kapatarak küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek

Eklenme Tarihi : 26 Mart 2013 Salı
orion-cevre-sorunlarina-dikkat-cekti

Çevre konularında bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk kampanyasına imza atmış olan Orion, bu yıl ikinci kez Dünya Saati’ne destek verdi. İklim değişikliğinin tehlikelerine dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz günlerde 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklarını kapattı.

Işık kapatma eylemi öncesindeki 4 gün boyunca Orion’daki dijital ekranlarda, Dünya Saati ve iklim değişikliğini önlemekle ilgili bilgilendirici yayınlar yapıldı. Yayınlarda, iklim değişikliğini önlemeye yönelik bireysel olarak alınabilecek önlemler vurgulandı.

Dünya Saati’ni ifade eden 20.30’da ışıklar kapandığında güzel bir tesadüf de yaşandı. Parlak ışıkların sönmesiyle yıldızlar daha belirgin şekilde görülebilir hale geldiler. Orion’un önünde durulup bakıldığında ise Orion’un tam üzerinde, Orion’a adını veren takımyıldız görülüyordu. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive