Neomarin çocukları sahneye çıkıyor

Ece Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi, farklı konseptlerle çocuklarla buluşmaya devam ediyor

Eklenme Tarihi : 22 Mart 2013 Cuma
neomarin-cocuklari-sahneye-cikiyor

Türkiye’de bir AVM çatısı altındaki ilk çocuk kültür merkezi olma özelliğiyle Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, Mart etkinliklerini tiyatro sanatına ayırdı. 2012 yılının başlarından beri kapalı mekanında çocukları ücretsiz olarak ağırlayan ÇKM, kültürü ve sanatı dolu dolu yaşamak isteyen minik ziyaretçiler için en neşeli fırsat.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, açıldığı günden bu yana birbirinden farklı temalarla çocukları kültürler ve sanatlar arası yolculuklara çıkarmıştı.  Kökeni ilkçağlardaki gündelik ritüellere dayanan Tiyatro Sanatı uygulamalı atölyeleri ise 8 Mart Cuma günü başlayacak. Atölyeler, 30 Mart’a kadar ilgili günlerde 14.00-18.00 arasında açık kalacak.

Uzmanlar tarafından tamamen interaktif yöntemlerle yürütülen atölyeler, 3-6 ila 7-14 yaş gruplarına göre ayrı ayrı planlandı. Bu eğlenceli ve eğitici sürece katılmak isteyen minik tiyatro severler, 8 gün boyunca dünya klasiklerinden seçme masalların tiyatro sanatına uyarlanışına adım adım şahit olacak, büyüleyici kahramanlara dönüşerek sahneye çıkacaklar. Dünya Tiyatrolar Günü’nü kapsayan Mart ayını bu çok özel etkinlik serüveniyle geçirecek olan çocuklar, tiyatro masklarıyla efekt verecekleri kolaj resim uygulamalarıyla da Kolektif Art’a adım atacaklar. Etkinlik alanı, Ressam Şakir Sağlam’ın hızlı resim şovlarıyla tam bir sanat ortamına dönüşecekken, gün boyu yüz boyama gibi sürprizler de kültür merkezi ziyaretçilerinin peşini bırakmayacak.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive