Matias Pedrana ile tango rüzgarı geliyor

Bodrum Ortakent mevkiinde bulunan Midtown, dans ve müzik tutkunları için uzaklardan bir misafirini ağırlıyor: Arjantinli ünlü Bandoneon sanatçısı Matias Pedrana

Eklenme Tarihi : 23 Ağustos 2013 Cuma
matias-pedrana-ile-tango-ruzgari-geliyor

Dünyada sayılı müzisyenlerin tercih ettiği ve ustalaştığı akordeon ailesinden olan enstrüman Bandoneon, 1800’lü yıllarda icat edilmiş, Almanya’dan göçmenler tarafından götürüldüğü tahmin edilen Bandoneon, Arjantin’e uzun bir yol hikayesinde ile ulaşarak Tango’nun simgesi haline geldi.

Arjantinli Tango Sanatçısı Matias Pedranada müzik hayatına 13 yaşında flüt çalarak başlamış; eğitiminin ardından Avrupa’ya taşınarak müzik kariyerine Bandoneon ile devam etmiş. Dünyada sayılı ustalar tarafından çalınan Bandoneon, ustasının elinde mucizeler yaratan çalgı olarak da nitelendiriliyor.

Orqusta La Tipica Otra, Guardia Cadenara, Nueva Manteca, Motion Unlimited Cinematic, Het Gelders Orkest, Tango Extremo, Ben Van Dungen, Septetoscopio gibi tanınmış artist ve topluluklarla aynı sahneyi paylaşan Matias Pedrana, ayrıca Gotan Project ile Gotan Project Live ve Tango Extremo ile Toujours Bizarre isimli CD çalışmalarında da yer aldı.

Arjantinli tango sanatçısı Matias Pedrana, konuk sanatçı olarak 27-28 Ağustos günlerinde Midtown Orkestrası ile beraber Midtown’da açık hava sineması etkinlik alanında dans tutkunları ile buluşuyor. Saat 21.30’da gerçekleşecek etkinlikte Matias Pedrana’ya Midtown Orkestrası eşlik edecek.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive