Mangala rüzgarı M1 Merkez Adana'da esti

Çukurova Üstün Zekalılar Derneği (ÇÜZDER) ve M1 Merkez Adana AVM işbirliğiyle geçtiğimiz günlerde, M1 Merkez Adana AVM’de dünyaca kabul görmüş tek zeka oyunumuz olan “Mangala” etkinliği gerçekleşti

Eklenme Tarihi : 24 Şubat 2015 Salı
mangala-ruzgari-m1-merkez-adanada-esti

Haftasonu’nda M1 Merkez Adana AVM’yi ziyaret edenler büyük ilgi ve yoğun katılımla gerçekleşen Mangala etkinliğine çocuklarıyla, torunlarıyla, yeğenleriyle katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı etkinlikte; M1 Merkez Adana AVM’de kurulan atölyelerde 2 gün boyunca çocuklara ve gençlere unutulmaya yüz tutmuş en eski Türk strateji oyunumuz tanıtılarak, öğretilerek hem onların beyin fırtınası yapmaları, hem çoğul düşünebilmeleri hem de strateji geliştirmeleri sağlandı.

M1 Merkez Adana AVM Müdürü Yalçın Öz: “21 – 22 Şubat günlerinde ÇÜZDER ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikte; dünyada kabul görmüş tek zeka oyunumuz olan Mangala’yı hem çocuklarımıza, gençlerimize öğrettik hem de unutulmaya yüz tutmuş bu oyunumuzu bölgemizde yeniden canlandırdık. Bu çalışmalarımız daha da devam edecektir. Mangala Oyunu’nun daha da yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. Hafta sonunda yaklaşık 2 bin kişinin katılması  ve yoğun ilginin yaşanması bizi ayrıca mutlu etti.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive