Kent Meydanı AVM basketbolculara ev sahipliği yaptı

Sokak basketbolunun en iyilerini keşfetmeyi amaçlayan Red Bull King of the Rock turnuvasının Türkiye ayağında son şehir elemesi geçtiğimiz günlerde Bursa Kent Meydanı AVM’nin açık alanında gerçekleştirildi

Eklenme Tarihi : 25 Haziran 2014 Çarşamba
kent-meydani-avm-basketbolculara-ev-sahipligi-yapti

Artık geleneksel hale gelen ve Türkiye’de 2011’den beri her yıl düzenlenen sokak basketbolu turnuvası Red Bull King of The Rock’ın şehir elemeleri tamamlandı ve sıra Türkiye finallerine geldi. 14 Haziran’da İzmir, 15 Haziran’da İstanbul, 21 Haziran’da Ankara elemelerinden sonra son şehir elemeleri 22 Haziran’da Bursa Kent Meydanı AVM’de tamamlandı. Dünya finali Tayvan’daki Samasana Adası’nda yapılacak Red Bull King of the Rock’a gitmek için mücadele eden toplam 128 sokak basketbolcusu, Bursa Kent Meydanı AVM’nin önünde eleme usulüyle mücadele etti.

Kıran kırana rekabete karşı kozlarını paylaşan erkek ve kadın sokak basketbolcuları arasında Bursa’nın en iyileri kadınlarda Zuhal Tumay ve Seval Türk, erkeklerde Murat Yıldırım, Said Karaaslan, Uğur Arı, Burak Eşlik, Murat Erginay, Asutay Mert Koçak, Berk Öken, Salih Şahoğlu, Kerem Tever ve Mert Yavi oldu. Sporcular, 28 Haziran’da gerçekleştirilecek Türkiye finallerinde zirveye çıkmak ve Tayvan bileti almak için son bir haftanın geçmesini bekliyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive