İstanbullular Tepe Nautilus’ta sanatla buluşuyor

İstanbul’un iki yakasını buluşturan alışveriş merkezi Tepe Nautilus, ziyaretçilerini sanatla buluşturmaya devam ediyor

Eklenme Tarihi : 13 Ekim 2014 Pazartesi
istanbullular-tepe-nautilusta-sanatla-bulusuyor

Türkiye’nin en önemli sanatçı ve kurumlarının sergilerine ev sahipliği yapan, gerçekleştirdiği müzayedelerle önemli sanatçıların eserlerini halkla buluşturan Tepe Nautilus, ‘Sonbaharda Sanat Etkinlikleri’ne ‘Proje:Nautilus’ ile başladı. Tepe Nautilus’un simgesi olan ve doğadaki altın oranı simgeleyen Nautilus’un güzel sanatlar fakültesi öğrencileri ve genç sanatçılar tarafından yorumlandığı ‘Proje: Nautilus’ ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Tepe Nautilus’ta geçtiğimiz günlerde düzenlenen ‘Proje:Nautilus’ etkinliğinin ilk bölümünde Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden altı resim öğrencisi, ressam Serpil Danışman’ın eğitmenliğinde Nautilus Meydan’da bulunan Nautilus heykelini farklı renklerle yorumladı. Proje: Nautilus’un ikinci bölümünde ise Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenlerinden Ezgi Bilgin'in küratörlüğünde ressamlar Sevim Kaya, Bedia Ekiz Nautilus heykelini kendi teknikleriyle resmederken, heykeltraş Taylan Öztürk ise Nautilus’un altın oranını kendi heykeline taşıdı.

Enstalasyon sanatçısı Bayram Bek’in farklı malzemeler kullanarak dikkat çektiği Nautilus’u, aqua drum sanatçısı İbrahim Çelik müzikle Tepe Nautilus ziyaretçilerine anlattı. ‘Proje: Nautilus’ kapsamında ortaya çıkan eserler Tepe Nautilus sergi alanında 12-19 Ekim günleri arasında sergilenecek. Sanata verdiği değer ile dikkat çeken Tepe Nautilus’ta sanat etkinlikleri ekim ve kasım aylarında devam edecek.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive