İnsanlar ve Hikâyeleri Fotoğraf Sergisi Espark’ta açıldı

Türkiye ile Almanya arasında 30 Ekim 1961 tarihinde imzalanan Türkiye-Almanya İşgücü Anlaşması’yla Türkiye’den Almanya’ya göçün 50’nci yılı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Yol Hikâyeleriyle 50 “Yüz&Mekân” projesi olan Fotoğraf sergisi Espark’ta meraklılarıyla buluştu

Eklenme Tarihi : 20 Kasım 2012 Salı
insanlar-ve-hikayeleri-fotograf-sergisi-esparkta-acildi

14-25 Kasım günleri arasında ECE Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Espark Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek İnsanlar ve Hikâyeleri Fotoğraf Sergisi’nde  iki ülkedeki 50 farklı yerden 50 yüz, yol hikâyeleriyle resmediliyor.

50 fotoğrafın yer aldığı sergide fotoğrafların 25’i Alman fotoğrafçı Andrea Künzig tarafından Türkiye’de, diğer 25’i ise Türk fotoğrafçı Levent Özçelik tarafından Almanya’da çekildi. Etkileyici bir çelişki ve karışımın ortaya çıkabilmesi için bir ulusa bir Türk, bir Alman fotoğrafçının objektifinden bakıldı.

Öte yandan sergide yer alan fotoğraflar, sergiyle aynı konseptle ve aynı adla kitaplaştırıldı. Serginin hem kalıcılığını hem de daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan kitapta her fotoğrafın öyküsü fotoğrafçıların şahsi izlenimleriyle desteklendi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive