Hava bükücü minikler Midtown’da

30 Ocak 2013 Çarşamba

Rengârenk sosis balonlar ve balonları şişirmek için yeterli havayı sağlayacak bir pompa… Havayı bükerek miniklerin hayalindeki oyuncakları yapması için gerekli olan tek şey. Hayal gücü sınırlarını zorlayan Balon Atölyesi için minikler bu Cumartesi Midtown’da bir araya geliyor

hava-bukucu-minikler-midtownda

Rengarenk ve şekilden şekle giren balonları kim sevmez? Başlangıçta kedi, köpek, kılıç, şapka, kalp gibi şekiller ile balon katlama sanatı ile tanışan Çitlembik Abla (Fahriye Memilli) 12 yıldır balonlara şekiller veriyor. Balonların eğlenceli bu dünyası ile tanışan Çitlembik Abla, sosis balonlar hakkında derin bir araştırmaya başlar ve yurt dışında yaptığı organizasyonlar ile balonların rengarenk dünyasına kendi hayal gücünü de ekleyerek yepyeni deneyimler katar.

Çitlembik Abla şimdi sevimli hayvan figürlerinden ünlü çizgi film karakterlerine kadar birçok figür çalışması ile Türkiye’de sanatını tanıtıyor, miniklere “hava bükmeyi” öğretiyor. Miniklerin hava bükerek hayallerini gerçekleştirecekleri Balon Atölyesi bu Cumartesi Bodrum Midtown’da gerçekleşiyor.

Balon Atölyesi’nde neler yapılır? Sosis balon ismini verdiğimiz balonları katlayarak değişik figürler, çizgi film kahramanları ve hayal gücüne dayalı objeler oluşturulur. El ve göz koordinasyonları gelişir. Çocuklar balon katlama işlemi sırasında sağ ve sol ellerini aynı anda kullanmasını öğrenirler. İki elle yapılan bir çalışma olması, el ve kol fizyoterapisinde de kullanılıyor. Bütün bu katkılarından dolayı, balon katlama sanatı hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından, eğlenceli, eğitici, geliştirici bir aktivite.

Tüm çocuklar, çocukla oyun konusunda kendini gerçekleştirmek isteyen anne ve babalar 2 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te Midtown macera koridorunda gerçekleşecek olan bu atölyeye davetli.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Bayan Giyim Siteleri Eylül ayı AVM Ciro Endeksi açıklandı Domino’s’un dijital satış rakamı 5,6 milyar TL