Hat ve ebru koleksiyonu Orion’da

Orion, tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan ‘Galeri Osmanlı’dan Günümüze’ sergisine ev sahipliği yapıyor. Ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu koleksiyonunda yer alan 100’e yakın eserden oluşan sergide ödüllü ve antika değere sahip eserler de bulunuyor

Eklenme Tarihi : 25 Aralık 2014 Perşembe
hat-ve-ebru-koleksiyonu-orionda

Ünlü Koleksiyoner Adil Menemencioğlu’nun, dünyaca tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan `Galeri Osmanlı’dan Günümüze’ adını verdiği sergisi 24 Aralık Çarşamba günü Orion Alışveriş Merkezi’nde başladı. Sergide hat sanatçıları Fuat Başar, Gürkan Pehlivan, Faruk Dinçer Eratlı, Levent Karaduman, Turan Sevgili’nin, ebru sanatçıları Firdevs Çalkanoğlu, Alparslan Babaoğlu, Hatice Ünal’ın, minyatür sanatçıları Hasan Kale, Taner Alakuş, Gürsoy Uğurlu’nun eserleri yer alıyor.

Hat, ebru ve minyatür çalışmalarının ağırlıkta olduğu sergide çeşitli Osmanlı gravürleri de yer alıyor. Orion giriş katında sanatseverlerin beğenisine sunulan sergideki eserler arasında 200 yıllık tarihi yapıtlar ve ödül kazanmış çalışmalar da bulunuyor. Orion ziyaretçilerinin ilgiyle gezdikleri, eserleri tek tek büyük bir merakla inceledikleri sergide dileyen sanatseverler eserlerden satın alma imkânına da sahip. Bunun için Orion Danışma’ya başvurmaları yeterli.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive